Publikaci s názvem Mezi vámi představil ve čtvrtek na českobudějovické radnici Jevhen Perebyjnis, velvyslanec Ukrajiny v České republice. Knížka je stručnou vizitkou třiceti lidí různých profesí z jednotlivých regionů Ukrajiny, kteří našli své uplatnění v České republice. Lidé si tak mohou přečíst příběhy bankéře, baletky, malíře, operního zpěváka, lékaře, vědce, výtvarnice, developera a dalších.

Podle českobudějovického primátora Jiřího Svobody jsou ve většině Češi tolerantní vůči občanům jiných národností, nejen k Ukrajincům, ale třeba i k Vietnamcům a k dalším cizincům. Pokud našli druhý domov v naší zemi a dělají dobrou práci, je to úspěch pro celou společnost. Projekt, jehož součástí jsou i webové stránky www.mezivami.cz, se bude postupně doplňovat o další zajímavé osobnosti a měl by sloužit, mimo jiné, k boření předsudků a stereotypů o Ukrajincích v České republice a také ke zvýšení povědomí lidí o „našich“ cizincích.

Součástí prezentace bylo také vystoupení dlouholetého sólisty opery Jihočeského divadla Alexandra Beně, který se na Ukrajině narodil a ke svým kořenům se hrdě hlásí.