Zahrnuje kromě jiného problematiku dopravy ve městě, a to jak individuální, tak hromadnou, parkování, pohyb cyklistů, pěší dopravu, bezpečnost…

Představení návrhu se účastnilo několik desítek občanů. Rudolf Tetík z Českých Budějovic považuje za jeden z největších dopravních problémů města parkování a změny, které se udály za posledního půl roku. „Modré zóny kolem centra mají protichůdný efekt. Lidé, kteří nechtějí za parkování platit, se přesunuli na periférii,“ říká Rudolf Tetík a připojuje, že mimo zóny se kvůli nedávným opatřením radnice podmínky pro parkování výrazně zhoršily.

Na Piaristickém náměstí jsou lidé na tradiční trhy zvyklí chodit pravidelně.
Tradiční trhy dostanou dva tradiční dny

Podobně to vidí i Jiří Kladrubský, další účastník prezentace. „Já s radnicí komunikuji ohledně Pražského sídliště, dal jsem dohromady předsedy několika společenství vlastníků jednotek z věžáků za Družbou. Myslím si, že by se měly rozšířit placené zóny,“ zmínil Jiří Kladrubský a připojil, že jeho „mladí“ parkují v Jírovcově ulici a nyní zaparkují vždy. „Což u nás je nemožný,“ komentoval situaci na sídlišti. Placené zóny na Pražském předměstí se totiž týkají jen území mezi Pražskou třídou a Nádražní ulicí. Na Pražském sídlišti – mezi Pražskou třídou a řekou Vltavou, dosud zavedené nejsou.

Parkování na Pražském sídlišti je podle Jiřího Kladrubského chaotické a myslí si, že i městská policie už vzdala snahu o důslednou regulaci a postih řidičů, kteří odstaví vozidla v rozporu s pravidly. „Vzdali to řešit,“ myslí si Jiří Kladrubský. Má ale návrh, jak vytvořit další parkovací místa. „Vytipovali jsme pozemek na parkoviště mezi Budivojovou 17 a 19 a Kubatovou 10. Dřív tam kluci hráli nohejbal, potom to zarostlo a dnes se prostor nevyužívá,“ říká Jiří Kladrubský s tím, že by zde mohl vzniknout prostor pro legální stání automobilů.

Zpěvák Tomáš Klus v redakci Českobudějovického deníku
Zpěvák Tomáš Klus by si rád zahrál i záporáka

Ohledně organizace akce pro veřejnost na magistrátu se ale pozastavil nad tím, že na vrátnici ani v informacích o prezentaci nic nevěděli. Šel si tedy najít informaci do vývěsky Deníku na náměstí a na akci pak pokračoval společně s redaktory…