Nestal se jím nikdo jiný, než místní rodák a jedenadvacetiletý krasobruslař Tomáš Verner. A Borovanští mají z toho opravdu velkou radost.

„Sledujeme jeho výkony a úspěchy soustavně a obec na to reaguje, jak finančně, tak i různými dárky. Už loni jsmte zde přivítali úspěšné sportovce z Borovan, ale Tomáš je úplně jiná kategorie,“ řekl včera spokojeně starosta Stanislav Malík.

„Nás samozřejmě těší, že je Tomáš borovanským občanem a máme z toho radost. Už i lidé mi dnes ráno říkali, že máme mistra Evropy,“ doplnil starosta.
Obyvatelé sice nevysedávali ve čtvrtek večer po restauracích, ale Vernerův úspěch je i tak neminul.

„Víme o tom jen z televizních zpráv. Ale teď už jsme Tomášovi na e–mail posílali gratulace a také jsme blahopřáli jeho rodičům. Je však velká škoda, že takovéhle sportovní akce nevysílá ČT 2, my tady kabelovou televizi totiž nemáme,“ povzdechla si včera jedna z obyvatelek Alena Seberová. „Už také skládáme informace o Tomášovi do únorového vydání Borovanského zpravodaje,“ upřesnila.

Podle Malíka se ale na případném slavnostním přijetí zlatého krasobruslaře v Borovanech musí ještě se sportovcem domluvit. „Jeho čas je však velice drahý. Třeba loni po získání druhého místa jsem s ním mluvil jen po telefonu, když jel v autě,“ pokrčil starosta Malík rameny.