Přišlo jí to totiž nesmírně zábavné a zajímavé. Když hledala v pozdějším věku východisko ze svých osobních problémů, poznala, že je věštění pro ni tou správnou cestou.

„Věštit se dá lecjakým způsobem, například z ruky, kyvadlem nebo pomocí numerologie. Můj nejoblíbenější způsob jsou asi karty nebo věštění z ruky. Jako svou hlavní pracovní náplň však dělám šamanismus, což je něco trochu jiného,“ popisuje sympatická žena okolnosti, které ji k tomuto netradičnímu koníčku a zároveň i profesi přivedly.

Jak vzápětí dodává, jejím oborem je šamanismus, při kterém používá k léčení nejrůznějších psychických i fyzických neduhů například buben a jiné techniky. Zhruba před sedmi lety si založila i šamanskou školu. „Je to nejstarší metoda stará přes 40 tisíc let, ze které všichni vycházíme ať už chceme nebo nechceme,“ vysvětluje Markéta Švarcová. V současné době pracuje pro věštírnu herečky Květy Fialové. Spolu s ní i dalších jedenáct věštců, deset žen a jeden muž. Věnují se třeba objíždění nejrůznějších festivalů, ale i internetovému a telefonickému věštění. „Teď jsme byli v Ústí nad Labem a budeme určitě i v Praze, protože je to mnohem zábavnější než telefonovat,“ popisuje Švarcová.

S jejím uměním se mohou až do neděle seznámit i návštěvníci podzimní výstavy Hobby 2010, která je až do neděle k vidění na českobudějovickém výstavišti. „Budeme tu mít například šamanský seminář, při kterém budeme bubnovat i léčit nejrůznějšími způsoby, určitě se přijďte podívat,“ uzavírá Markéta Švarcová.