Jak uvedl meteorolog Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, v noci na úterý bude na jihu Čech zpočátku oblačno až zataženo a místy sněhové přeháňky. "K ránu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -1 až -4 °C, ojediněle náledí. Mírný severozápadní vítr 3 až 6 m/s," popsal.

V úterý přes den pak Jihočechy zpočátku čeká zmenšená oblačnost. "Během dne většinou oblačno. Večer tvorba nízké oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 1 až 4 °C, na horách -3 až 0 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude odpoledne slábnout," uvedl dále.

Jako zrcadlo. Zamrzlé Lipno na Windy Pointu v Černé v Pošumaví láká bruslaře.
Jako zrcadlo. Zamrzlé Lipno láká bruslaře, tak krásný led léta nepamatují

Vítr, který Jihočechy potrápil v pondělí, by se už v dalších dnech neměl opakovat. "V Jihočeském kraji evidujeme 2 poruchy na vedení vysokého napětí (dopoledne jich bylo 5). Omezení se týká Kubovy Huti na Prachaticku a potom okolí obce Světlík na Českokrumlovsku. Příčinou poruch jsou nejčastěji pády stromů a větví do vedení a následně poškozené vodiče nebo izolátory," uvedl ke škodám, které silné poryvy větru způsobily, Roman Šperňák ze společnosti EG.D.

Hasiči na jihu Čech podle slov jejich mluvčí Venduly Matějů zasahovali během odpoledne a podvečera u zhruba třiceti událostí spojených s odklízením následků větru. "V naprosté většině šlo o odklízení spadaných stormů. V Pištíně jsme sundali uvolněný bilboard, v Písku satelit. U obce Řípec narazilo do spadlého stromu auto, jedna osoba byla zraněna. Situace se už uklidňuje," uvedla mluvčí v pondělí večer.