Bouřka a následná průtrž mračen, které se prohnaly nad Českobudějovickem v noci z pondělí na úterý, naštěstí nezpůsobily žádné větší škody.

„Myslím, že jsme zažili už mnohem horší bouřky. Nevím o tom, že by u nás byly kvůli tomuto počasí nějaké problémy,“ říká František Čížek ze Zlivi, který působí v místním sboru dobrovolných hasičů.

Jeho slova potvrzuje i starosta Nových Hradů Vladimír Hokr. „Bouřka nám v noci vyhodila na chvíli pojistky, ale jinak tady žádné problémy nebyly.

S trochou nadsázky bych řekl, že to byl pouze takový májový deštík,“ glosoval situaci.

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru v Českých Budějovicích Venduly Matějů likvidovali hasiči na Českobudějovicku během noci šest popadaných stromů.

Náročná půlhodina

„Všechny zásahy se uskutečnily během pouhé půl hodiny. K prvnímu případu vyjížděli krátce po půl desáté večer hlubočtí dobrovolní hasiči.

Poslední zásah pak měli v deset hodin hasiči ze Suchého Vrbného, kteří odřezávali větve na Hlincové Hoře,“ vypočetla mluvčí Vendula Matějů.
Žádný ze spadlých stromů naštěstí nezasáhl dráty elektrického vedení. Žádná domácnost se tak během uplynulé noci neocitla bez dodávek proudu.

„Z našeho pohledu se jednalo o běžný provozní stav. Jediný větší problém jsme zaregistrovali v Hodoníně, kde nám spadl strom přímo do trafostanice. Jinde byl klid,“ popsal úterní noc mluvčí společnosti E. ON Vladimír Vácha.