Podporu kapele vyjadřovala i mladá maminka Dominika Strnadová, která dorazila na koncert s manželem a dvěma dětmi. „Manžel je hudebník, i proto se nejedná o náš první koncert v Háječku. Byli jsme tu již včera na kapele MIG 21 a bylo to skvělý, i když lidí bylo méně,“ sdělila Strnadová. Je tak zřejmé, že se kapela Lucie těší velké oblibě.

To dokazuje i beznadějně vyprodané letní kino, které bylo ze všech stran obleženo posluchači, na které se už nedostalo se vstupenkami. „Už se nechcem nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně,“ zazněla první sloka písně Oheň z úst Davida Kollera a dav pod pódiem jásal. Démonický Robert Kodym pak exceloval v písni Dotknu se ohně, kde vynikal jeho podmanivý hlas. I on vyvolal bouřlivou odezvu u diváků.

Borůvkobraní v Borovanech 2019. Soutěž jedlíků bude i letos.
Borůvkobraní se o prázdninách vrátí v plném lesku i se soutěží jedlíků

Zamilované páry pak smyslně rozvlnily svá těla na tóny jedné z nejznámějších skladeb Sen. Háječkem se pak nesl její refrén: „Proud motýlů unáší strach, na listy sedá hvězdnej prach." Pomalé skladby rozbil hit Jsem skoro panic, kdy kapela publikum vyzývala k hlasitějšímu zpěvu. Během večera zazněly také hity jako Černí Andělé, Šrouby do hlavy nebo závěrečná píseň Chci zas v tobě spát. Ta byla příčinou romantické atmosféry, kterou podtrhla drobná světýlka mobilních telefonů v rukou návštěvníků.

Ačkoliv se kapela několikrát na závěr uklonila a rozloučila, diváci dlouho setrvávali a dožadovali se dalších přídavků. Bohužel však neuspěli. V rámci Týdne v letňáku pak 19. června vystoupí kapela Horkýže Slíže. Sobotní koncert zpěváka Tomáše Kluse byl přeložen na 1. září.

Lada Sojková