Nový horkovod povede od Výtopny Vráto do nového Technologického parku VGP. Uzavírka, o které již Deník informoval, potrvá zhruba čtyři měsíce. Okružní je od tohoto týdne neprůjezdná ve směru od bývalé Škodovky po areál Výtopny Vráto čili skoro k Rudolfovské. Od Rudolfovské je Okružní průjezdná.

Podél Okružní se staví nový horkovod k technologickému parku, který vzniká v lokalitě Světlíky u silnice na Lišov. Horkovod bude měřit 2615 metrů a povede od Výtopny Vráto do lokality Světlíky, kde vznikne na 145 tisících m2 zmíněný areál firmy VGP.

Ilustrační foto.
Stavba horkovodu omezí na několik měsíců v Českých Budějovicích dopravu

Ve směru Rudolfovská – Okružní se nově jezdí na semafory, v opačném směru bude průjezd stavbou zakázán s výjimkou autobusů MHD. Hlavní objízdná trasa povede po ulici Generála Píky na zanádražní komunikaci a Rudolfovskou, lokální po místních komunikacích.

„Okružní ulice, v níž se koncentruje především průmyslová výroba, patří i se svým okolím mezi rozvojové lokality města. Jakékoli omezení dopravy v tomto území je vždy nepříjemné, a proto u podobných staveb vyžadujeme co nejrychlejší průběh prací. Plány teplárny, která sem přivede distribuční síť, město samozřejmě podporuje,“ říká Viktor Lavička, náměstek primátora Českých Budějovic. Právě město je jediným majitelem teplárny.

Na okraji Českých Budějovic na louce u zahrádek v Českém Vrbném se po rozhodnutí zastupitelstva může stavět. Novou silnici má dostat i přístav na Vltavě. Komunikace v obci jsou totiž úzké a nepřehledné.
V Českém Vrbném dovolí stavět na louce, budějovická rada města má nového člena

Zcela nová větev horkovodu bude dokončena v létě 2021 a novým zákazníkům by měla dodávat až 53 857 GJ tepla ročně.

S dalším postupem výstavby horkovodu se přibližně od února 2021 dopravní omezení dotknou úseku od Trocnovské ulice ke kruhové křižovatce Okružní. Doprava zde bude opět kyvadlová, řízena semafory. Vjezdy do přilehlých průmyslových areálů budou zachovány. Práce zde skončí v létě příštího roku.