"Jezdíme do Holašovic několik let a vždy to za čas a peníze stojí," řekli manželé Váchovi z Táborska. Ti využili k návštěvě neděli a měli k tomu hned několik důvodů. "Přijeli jsme, mimo jiné, na kapely Nezmaři a Kamelot. Ale i jinak byl po celý víkend program slavností opravdu skvělý." Ve třídenním maratonu vystoupilo na 300 účinkujících.

Selské slavnosti jsou velmi oblíbený staročeský jarmark. Každoročně se konají předposlední víkend v červenci v jihočeské obci Holašovice, která byla 2. prosince 1998 v japonském Kjótu zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pravidelně se zde představuje více než 200 tradičních i netradičních řemesel s bohatým doprovodným kulturním programem.

Holašovice představují unikátní dochovaný soubor hospodářských usedlostí, které byly stavebně a výtvarně upraveny v průběhu 19. století do specifické podoby tzv. selského baroka. Unikátní je dosud neporušená forma půdorysného řešení, parcelace i struktura zástavby, která je příkladem vesnického urbanismu z období vrcholné fáze středověké kolonizace.