Podle slov zaměstnanců velkých sítí videopůjčoven zákazníci zájem o kazety nemají. Půjčovny je proto rozprodávají s cenou mezi třiceti až šedesáti korunami. Naproti tomu DVD se půjčují dobře, i když, jak podotkla jedna ze zaměstnankyň půjčovny: “Mohlo by to být i lepší, ale jde to“. K nalákání nových zákazníků poskytují půjčovny různé výhody v podobě bonusů při zapůjčení více kusů DVD a podobně.


„Úpadek“ VHS kazet ostatně potvrzují i slova jednoho ze zaměstnanců prodejny elektro v centru města: “Videorekordéry už se téměř neprodávají, firmy dodávají každý rok tak dva modely. Při ceně 3000 korun za video a 5000 korun za DVD rekordér se ani není čemu divit. Je to možná škoda, protože lidé mají doma spousty kazet, ale spíše je používají na nahrávání pořadů v televizi, a na to nepotřebují nejnovější model přístroje.“


To potvrzují i sami spotřebitelé: „Ve videopůjčovně jsem nikdy nebyla. Ale film na kazetě uvítám, když mám před sebou tři hodiny žehlení“, říká třiadvacetiletá studentka Katka Haňková. „Momentálně jsou pro mě VHS mrtvé, nemám ani video. DVD si spíš kupuju, než půjčuju“, říká o dva roky starší sportovní redaktor Tomáš Kučera.


Jediným místem, kde se videokazety stále hojně půjčují, i přes velký boom DVD, je videopůjčovna v sexshopu. Zaměstnankyně půjčovny uvedla, že videokazety jsou stále oblíbené hlavně u starší generace. Ta má podle ní doma spíše starší videopřehrávače.