Oslava borůvek
Máte rádi borůvky? Pak si určitě nenecháte ujít borovanské Borůvkobraní, které se bude konat po oba víkendové dny v areálu kláštera. Akce plná dobrot, pestré palety zboží, soutěží, praktických rad a zábavy odstartuje v sobotu v 10 hodin soutěží týmů ve vaření borůvkových knedlíků. Program je opravdu bohatý. Chybět v něm nebudou oblíbená klání o největšího jedlíka knedlíků, mistra světa v chytání borůvek do úst nebo dětská soutěž v pojídání koláčů. Získat můžete i rady třeba od kulináře Petra Stupky nebo v poradně pro pěstitele zahradních borůvek. Vystoupí například i kejklíř, děti potěší pohádky, hrát budou táborští Pouličníci, Karel Gott Revival nebo Parkán. Vstupenka na oba dny vyjde dospělé na stokorunu, děti na polovic. V prodeji budou i zvýhodněné rodinné vstupenky. Lístky platí i na borovanské přírodní koupaliště Lazna. Přesný program Borůvkobraní je na www.boruvkobrani.cz.

Vidovské léto
Čtyři kapely jsou pozvány do Vidova na sobotní devátý ročník hudebního festivalu Vidovské léto. Na úvod zahraje pražská kapela Adama Malíka se zpěvačkou Ellou. Po nich na pódium přijdou vynikající AC/CZ revival z Ostravy. Hardrock vystřídá kroměřížská punkrocková kapela Nšoči a na závěr vystoupí stálice Vidovského léta budějovická legenda gothic-popu Jerusalem. Festival začíná ve sportovním areálu ve Vidově (konečná linky MHD č. 10) v sobotu v 17 hodin. K dispozici bude také prostor pro parkování. Připravené je i kryté sezení.

Exhibice v Roudném
Hokejové hvězdy obují kopačky a vyběhnou na fotbalové hřiště v Roudném. Atraktivní fotbalová exhibice se odehraje v sobotu od 14 hodin, jeden tým hokejistů povede Martin Hanzal, druhý Milan Gulaš. Výtěžek akce bude věnován na rehabilitační péči 18letému Pavlu Hronkovi, který ochrnul a je upoután na invalidní vozík. Na trávníku uvidíte i další známé hráče, například Aleše Kotalíka, Michala Vondrku, Václava Nedorosta a další. Připraven je bohatý doprovodný program, atrakce pro děti i dospělé.

Dračí lodě na Vltavě
Dvacetičlenné posádky dračích lodí zčeří už podesáté vodní hladinu v Purkarci v sobotu od 11 hodin změří své síly se soupeři. Uskuteční se tu další ročník akce s názvem Dragon Boat Grand Prix. Připravený je bohatý program nejen pro účastníky, ale také pro fanoušky. Tréninky týmů jsou naplánovány už na dnešek od 16 hodin.

Dřevorubecká show
Dřevorubecké slavnosti jsou přichystány na sobotu v Hojné Vodě. Svou show tu předvede dřevorubecký šampion Martin Komárek, užijete si i dřevosochání motorovou pilou, hod sekerou na cíl a dřevorubeckou soutěž mužů a žen. Do ní je třeba se přihlásit předem na telefonu 736 602 221 či na hojnavoda@seznam.cz. Pořadatelé myslí i na zábavu pro děti, žaludky návštěvníků či milovníky tance.

Sýpka se otevírá
V Horní Stropnici bude v sobotu ve 14 hodin slavnostně otevřena opravená historická Sýpka Muzeum Novohradska. Program začne už v 10 hodin sázením chleba do pece a bude pokračovat hudbou, pohádkami, vystoupí i písničkář Václav Koubek, táborští Pouličníci a bude se také hodovat. Labužníci si určitě smlsnou na pečeném volu z novohradských pastvin.