Jak to všechno u Velkého dvora v roce 1939 začalo, se dozvíte díky historickým záběrům a fotografiím. Krátké dokumenty postupně na webu, facebooku i youtube přibývají.

Ještě do neděle 21. března se můžete z pohodlí domova podívat na komedii Ať žije Bouchon! Divadelní společnosti Jablonský. Jindřichohradečtí divadelníci totiž ve spolupráci s kulturním domem Střelnice v Jindřichově Hradci zveřejňují svá představení na youtube kanálu KD, každý týden jiné. Divadelní komedii na téma neoprávněného čerpání dotací z EU současných francouzských dramatiků, jimiž jsou Jean Dell a Gérald Sibleyras, vystřídá v pondělí na týden hra Drahoušek Anna.

Veřejný rozhlas v Týně nad Vltavou pravidelně oživuje místním víkend půlhodinovým „koncertem“. Tentokrát uslyšíte v ulicích města hudbu v neděli 21. března. Ve 14 h „vystoupí“ pěvecký sbor Nuzický zvonek. Těšte se na známé skladby.

Minimálně do konce března trvá ve Veselí nad Lužnicí Výstava za okny II, která navazuje na předchozí. Opět uvidíte v oknech kulturního domu fotografie z kulturního prostředí ve Veselí, nyní z let 2000 až 2020, na nichž se třeba i poznáte. Směr prohlídky je proti směru hodinových ručiček.

Pátý ročník českobudějovické otužilecké charitativní akce Nebuďme chladní připadá na sobotu a neděli 20. a 21. března a letos se uskuteční kvůli koronasituaci online. Proto se ho také mohou zúčastnit i otužilci, zimní plavci, nadšenci a další zájemci z celé republiky. Stačí se zaregistrovat na www.myteporazime.cz. Zaplacením startovného 100 Kč přispějete Centru Bazalka, které pomáhá klientům s těžkým kombinovaným postižením a s poruchami autistického spektra s přidruženým mentálním postižením, na pokrytí nákladů na fyzioterapie. Z ponoru v řece, rybníku, kádi, sudu atd. pak zašlete fotografii. Deset z účastníků obdrží ceny.