Vinobraní na zámecké vinici doprovodí bohatý program. Kromě sběru hroznů, které uzrály přímo na Hluboké, slibují pořadatelé zábavu pro dospělé i děti a dokonce i návštěvu samotného krále Karla IV.


Kdo nechce o nic přijít, měl by být v sobotu ve 13 hodin na náměstí u slavnostního zahájení vinobraní. Na to naváže slavnostní průvod městem. Zúčastní se ho nejenom místní významné spolky, ale i Karel IV. s královou Eliškou v kočáře.


Panovníka a milovníka vína, který vykoupil hrad Hluboká ze zástavy a zařadil jej na seznam svých nejvýznamnějších hradů, připomene muzikál Jedna noc na Karlštejně. Ten vyšperkuje zahájení slavností.


„Ačkoli se zámecké vinici letos mimořádně daří, tak doufám, že se nám opět podaří na slavnosti přilákat více lidí, než se sklidí hroznů,“ glosuje pořadatel akce Jan Šmidmayer.


Bohatý kulturní program bude na náměstí v Hluboké pokračovat do 18 hodin. „Připravena je cimbálová kapela, pivní stan s posezením, dechová hudba, trh, skákací hrad, skákací trampolíny, dětský kolotoč, mažoretky, dětské taneční soubory, soutěže a mnoho dalšího,“ nastiňuje Šmidmayer.


Celou akci bude moderovat herec Jan Vala. Slavnosti navštíví i kouzelník, který na přání vyčaruje z nafukovacích balonků cokoliv, na co si člověk jen vzpomene.


Od 14 do 22 hodin můžete degustovat vína a sýry v hotelech Podhrad a Záviš z Falkenštejna. „Návštěvníci, kteří na slavnosti dorazí v historických kostýmech, budou mít ochutnávky vín zdarma,“ přidává novinku slavností Jan Šmidmayer.


Slavnosti pořádá společnost Ekologos v rámci projektu Oživení zapomenutých tradic v regionu, a to zejména díky dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad.