Pivo našemu Deníku detailně představil Petr Košin, který je v národním podniku Budějovický Budvar specialistou na řízení jakosti piva. Kromě toho má na starosti výzkum a vývoj. Petr Košin našemu Deníku prozradil, že pivovar nové pivo vyvíjel v dlouho utajovaném projektu Světluška.

V čem je pivo Dark Cherry zvláštní a netypické?
Snadné není zařazení piva. Nedá se zařadit do žádné 
z existujících pivních kategorií v tuzemsku, ani ve světě. Je to tmavý ležák s višní, přesněji s přídavkem šťávy z višní. Legislativně se jedná o produkt na hranici ochuceného piva a míchaného nápoje z piva. Cílovou skupinou jsou hlavně ženy a ti pivaři, kteří rádi experimentují s chutěmi, kteří zcestovali svět a znají kyselejší piva, například 
z Belgie. K Belgii by naše nové pivo mohlo mít chuťově blízko, například k pivu kriek. Ale kriek je svrchně kvašené světlé pivo, kdežto Dark Cherry je spodně kvašený tmavý ležák.

Jak dlouho Budějovický Budvar mok vyvíjel?
Asi půl roku. Měli jsme různé varianty, jak do piva dostat višeň, aby se správně snoubila s chutí tmavého ležáku. Výsledek, tedy višně 
v čokoládě, to byl náš žádaný cíl. Tento produkt jsme ale už dříve testovali na našich plesech. Když to byl jakýsi vývojový prototyp, měli návštěvníci plesu možnost ho ochutnat. Prototyp se liší od současného finálního produktu. Na plesech, kde jsme získali dobrý ohlas, jsme určili směr. Tehdejší stupňovitost byla někde kolem jedenácti stupňů, asi 3,8 procenta objemu alkoholu. Dnes jsme skončili na třinácti stupních a 4,5 procentech objemu alkoholu. Rozhodně to není radler, rozhodně to není klasický míchaný nápoj z piva. Je to poměrně silný nápoj.

Proč cílíte hlavně na ženy?
Cílení na ženy je z toho důvodu, že pivo po napití má netradiční kyselejší příchuť, která pochází z višňové šťávy. Tato chuť může být pro pivaře, který je zvyklý pít světlý ležák, velmi neobvyklá. Může ho dokonce po prvním ochutnání odradit. Nicméně protřelejší pivař pozná podle nakyslosti, že se jedná o originál.

Kam vyrazit na Dark Cherrymj. Masné krámy ČB
Pivnice Budvar (v pivovaru) ČB
In Loco (hotel Clarion) ČB
Hotel Malý pivovar ČB
Olivier ČB
Jihočeská hospoda Holašovice Na hřišti Roudné

Dark Cherry je zřejmé pivo mnoha chutí…
Po napití přijde krátké štípnutí kyselé chuti, které poměrně rychle přechází 
v trpkou až nahořklou chuť višní, višňové pecky a praženého sladu. To vše dohromady se kombinuje a dynamicky vyvíjí. Chuť může přecházet až v čokoládové tóny. Aroma piva tvoří typicky višňová peckovina až 
s mandlovým nádechem 
a vůní praženého sladu.

Je tam nakyslost, nahořklost, čokoládovitost. Která chuť byla nejnebezpečnější, aby ty ostatní nezastřela?
Dlouho jsme diskutovali, jak moc má být cítit peckovina z višně. Nakonec vyhrála trochu více peckovitá příchuť kvůli tomu, aby pivo nebylo fádní a líbivé, ale autenticky višňové.  Pak jsme také dlouze diskutovali, jak moc to má být kyselé. Počáteční štípnutí kyselosti má v sobě hodně tenkou hranici, aby to konzumenty neodradilo.

Odkud berete přírodní višňovou šťávu?
Z Rakouska. Je to šťáva od výrobce, který přímo zpracovává višně.

U kterého typu gastronomie Dark Cherry pít?
Pivo může být alternativou vína. Ať už kvůli nakyslé chuti, nebo kvůli tomu, že se nedá pít po extra velkých doušcích, ale spíše po malých locích na ochutnání. Taková je typická konzumace vína. Proto Dark Cherry doporučujeme čepovat v menších sklenicích s menším objemem na nožce. K pivu se hodí zvěřinové hody, lehce nakyslé omáčky. Dark Cherry 
a zvěřinové ragú, to je přímo ideální kombinace.

Pivo bude zatím v sudech. Proč?
Je to čistě gastronomický projekt. Nechceme, aby tento produkt skončil někde v regálu s ostatními radlery, kam by ho supermarkety logicky umístily. Toho tato značka Budweiser Budvar není hodna. Teď až do Vánoc budeme distribuovat limitovanou sérii tohoto piva v sudech, které mají dvacet litrů. Pak projekt vyhodnotíme a uvidíme, jestli se pro příští sezonu může stát gastronomickou alternativou do lahví.

Není to pivo na celý večer. Jaké množství byste doporučil?
Je to spíše na usrkávání 
k jídlu, dobré je dát si tak dvě třetinky. Na popíjení po celý večer máme náš ležák, který velice dobře poslouží.