Tradiční soutěž bramborových salátů mezi sousedy v českobudějovické čtvrti Suché Vrbné pomohla vyhrát zelenina vařená v láku.

Podle dlouholetého člena poroty Petra Mráze se letos sešlo 14 vzorků. Ty přebírá od soutěžících Jiří Toninger. Rozdělí je na talíře, očísluje, aby byla zaručena objektivita, a předá k ochutnávání.

Pro člena poroty Milana Svobodu je důležitá vyváženost salátu. Nemá rád ani sladký, ani kyselý. Má být „akorát“. „Musí být všechno jemně sladěné,“ říká s úsměvem Milan Svoboda.

Letos se vítězem soutěže, která začala kdysi v občerstvení U Kárů, stal Václav Suchan. „Já do toho dávám lásku,“ zdůraznil Václav Suchan. „Brambory mi přinesl kamarád, salátové. Ty jsem nejdříve ochutnal, jestli jsou dobré,“ nabízí pohled do kuchařského zákulisí Václav Suchan. Další přísady jsou obvyklé – petržel, mrkev, cibule. Všechno krájím a vařím v láku,“ doplňuje Václav Suchan. Dalšími medailisty se v restauraci U Klauna v pondělí stali Bohouš Bukovský (2.) a Jiří Jakubec (3.). Všechny vzorky pak byly společně jako v jiných letech zkonzumovány.