Desítky let trvá například tradice sousedské soutěže v českobudějovické čtvrti Suché Vrbné. Začátek byl ve skromných podmínkách bývalého občerstvení U Kárů. V původní garáži, vylepšené klasickými kamny, se ochutnávaly dopoledne na Štědrý den anonymní vzorky, aby se po vyhodnocení a určení těch nejlepších následně všechny zbývající saláty smíchaly a posloužily jako příloha ke kapřím řízkům, které dodal Josef Kára.

Jedenáct vzorků U Klauna

Dnes už se soutěží jinde. Memoriál Josefa Káry se koná v restauraci U Klauna. "Letos bylo vzorků jedenáct," říká hlavní pořadatel Jiří Šimek. Tradičně hodnotí tři porotci a body přidělují podle spokojnosti, až 50 za vzorek. Nelehkého úkolu ochutnávky se letos při memoriálu zhostili Milan Svoboda, Přemysl Johan a nejdéle "sloužící" Petr Mráz, který rozděloval body i v někdejším občerstvení U Kárů. Protože vzorky se hodnotí anonymně, mohou soutěžit i porotci. Proto dodal salát i Přemysl Johan. "Dělal jsem běžný salát, který dělám každý rok, mám vlastní recept, naučil jsem se ho od mámy," doplnil Přemysl Johan, který nakonec skončil třetí. Memoriál Josefa Káry vyhrál Zdeněk Španinger, druhý byl Jiří Šimek.

Na lince 158 jihočeští policisté vyslechnou ledacos. Třeba i stížnost na sousedy, kteří souloží jako ďáblové. Ilustrační foto.
Na jihočeské lince 158: Soulož dvou ďáblů, mimozemšťani a šest bílých slonů

Další soutěž pořádají v Suchém Vrbném v baru U Modráska, i tam někteří účastníci pamatují garážové podmínky někdejšího občerstvení. Podle Ladislavy Pajerské, která bar vede, se zde akce konala letos poprvé od covidové epidemie. Porotu vedl René Reisner a členy byli také Karel Mašek a Josef Tůma. "Dominantní chuť musí být brambora a zelenina," říká René Reisner a připojuje, že lze přidat i salám, i když se právě kolem této ingredience často vedou vášnivé spory. Z více než desítky salátů se třikrát dodatečně rozhodovalo mezi dvojicemi, které měly stejně bodů.

Se šunkovým salámem

Třetí místo obsadil U Modráska jediný muž mezi "medailisty" Karel Krlín. Ten je právě stoupencem salámové příchuti. "Dávám šunkový salám. Na kilogram salátu asi čtyřicet deka. Brambory máme domácí, ze statku rodičů manželky," zmínil k receptu Karel Krlín. Druhé místo obsadila soutěžící zaregistrovaná pod přezdívkou Vjera.

Vítězkou se stala Zdena Frčková, která podobný salát dělá třikrát do roka. Na Vánoce, na Velikonoce a pak, když mám narozeniny, je sváteční. Manžel dělá obyčejný, bez majonézy, bez vajíček, říkáme mu dietní, rychlený, nebo salát chudých," vylíčila s úsměvem Zdena Frčková. Základem vítězného salátu jsou brambory a mrkev, zeleninová směs do salátu, majonéza a vlastní okurky. "Manžel nakládá," dodává Zdena Frčková s tím, že salát jen trošku přisolí a dá také trochu pepře.