Pro cestující je zajištěna náhradní autobusová doprava. Jak informovaly České dráhy, jedná se o rozsáhlé poškození trakčního vedení. Předpokládaný konec omezení bude ve čtvrtek 6. června ve 13.30 hodin.

Podle informací Deníku bylo sice trolejové vedení v noci opraveno, ale po obnovení provozu se znovu troleje poškodily. Proto se na trolejích muselo začít znovu pracovat.

Cestující z jihu Čech by měli u spojů z Prahy na východ Čech a na Moravu počítat i s tím, že kvůli tragické nehodě je omezen provoz přes Pardubice. Zda se jednalo o technickou závadu, o lidskou chybu či o kombinaci obou faktorů, je předmětem podrobného šetření. Provoz vlaků je od rána omezený, probíhají odklízecí práce.

„Dnes v 7:30 se podařilo obnovit provoz v klíčovém železničním uzlu po jedné koleji se sníženou rychlostí 10 km/h. Je bohužel nutné nadále počítat s tím, že vlaky na hlavním železničním koridoru budou mít zpoždění. Prosím všechny cestující o pochopení a trpělivost,“ uvedl k dopravní situaci ve čtvrtek dopoledne ministr dopravy Martin Kupka.

Na místě zasahovaly všechny jednotky Integrovaného záchranného systému se zcela profesionálním nasazením. Po evakuaci cestujících do nádražní budovy, začala Policie ČR a Drážní inspekce šetřit příčiny nehody.

Správa železnic pokračuje s odstraňováním následků nehody a připravuje se odklizení poškozených vozů. Na místo byl povolán nehodový vlak. Odklízecí práce budou probíhat tak, aby co nejméně ovlivnily provoz na trati.

Kapacita stanice Pardubice hl.n. a rychlost při jízdě ve stanici je omezena. Vlaky regionální dopravy jsou nadále nahrazeny autobusy v úseku Pardubice hl. n. - Kostěnice do obnovení plného provozu po obou traťových kolejích. Regionální vlaky mohou být za úsekem s náhradní dopravou opožděny přibližně o 20 - 25 minut.

Interaktivní mapa Správy železnic ZDE