Velmi oblíbeným se stal v Českých Budějovicích sportovní areál Vltava, který vloni vznikl na okraji stejnojmenného sídliště. Vadou na kráse ale bylo, že sportoviště, k nimž patří i dětská hřiště nebo restaurace, se rozložila po obou stranách stezky pro pěší a cyklisty mezi jihočeskou metropolí a Hlubokou nad Vltavou. Proto se počítalo už od počátku s tím, že pro cyklisty se postaví nová objízdná trasa.

Asfalt na nové komunikaci už je položený a v nejbližších dnech plánují stavbaři odstranění zákazových značek a plotů, které přehrazují vstup. Kolaudovat by se ale mělo až později, takže cyklisty nyní bude tabulka upozorňovat, že projíždějí stavbou. Podle českobudějovického radního a hejtmana Martina Kuby ale nemá smysl bránit vstupu na komunikaci, když už je asfaltový povrch hotov.

Areál nyní čekají také různá doplnění. Martin Kuba zmínil molo a pláž, které se zatím nemohly realizovat, protože břehy upravovalo Povodí Vltavy.

Další novinkou, kterou město v lokalitě chystá, je nové parkoviště. V části naproti Lidlu vznikne plocha pro 99 aut. Podle náměstka primátorky Petra Maroše se má začít stavět v červnu a na přelomu srpna a září by mělo být hotové.

close Představení nové stezky pro cyklisty u sportovního areálu Vltava. info Zdroj: Deník/Edwin Otta zoom_in Představení nové stezky pro cyklisty u sportovního areálu Vltava.

Rozšíření čeká i samotný sportareál. Například zde má nově vzniknout hřiště na badminton a pickleball, což je zjednodušený tenis a také na streetball. „Navíc tam ještě vznikne půjčovna nářadí pro vodní sporty,“ doplnil už dříve pro Deník Petr Maroš.

Přeložka stezky pro cyklisty je dlouhá 553 metrů při šířce čtyři metry. Původní stezku odděluje pás drobných kostek, aby byli cyklisté i vizuálně nasměrováni mimo areál. Přeložka vede za sportovním areálem, dále kolem porostu u ulice U Staré trati a na současnou stezku se napojuje nedaleko křižovatky s ulicí Labská. Dosavadní stezka bude napříště určena jen pro chodce.