Trasa splouvání byla stejná jako v době předkovidové, plulo se z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Jako první v kánoi do vln vyrazil Jan Kropáček řečený Školník, který má u Krumlova chalupu. "To se musí, zima nezima, odemykání je speciální událost. Ale jedu jen pod město, do kempu k Milanovi, tam mám přistavené auto," svěřil se vodák-nedočkavec přímo z vodní hladiny. "Oblečení mám dobré, jen boty se na vodu moc nehodí, ale to přežiju." 

Odemykání Vltavy v kempu Krumlov, 16. dubna 2022.Jako první v kánoi do vln vyrazil Jan Kropáček řečený Školník.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Vltavu tentokrát odemkl vodních Čochtan z Třeboně se svou vodnicí, kterého místo sebe povolal krumlovský vodník Pivoňka alias voroplavec a veslař Radek Šťovíček, který je v Německu, kde ukrajuje kilometry ze své třítýdenní poutní plavby z Budějovic až do dalekého Hamburku.  

Připomeňte si starší ročníky odemykání a zamykání Vltavy v Českém Krumlově: 

Do Kempu Krumlov U Trojice se sjeli nadšenci z celé republiky, aby vyrazili na společnou plavbu po čerstvě odemčené Vltavě.
První vodáci vyrazili chladu navzdory, Vltava je odemčená
Podzimní zamykání Vltavy v kempu Krumlov.
VIDEO: Vltava je zamčená, vodáci naposledy vyrazili z kempu Krumlov
Na pět set vodáků se sjelo do Krumlova na slavnostní zahájení vodácké sezóny. Vodník s vodnicí v sobotu v 11 hodin odemkli řeku, společnost jim dělal i olympionik a dnes už Lipeňák Václav Chalupa.
OBRAZEM: Vltava je odemčená! Do Krumlova se sjelo na pět set vodáků