„Není to okamžité rozhodnutí, přemýšlel jsem o tom dlouho. Důvodem je několik věcí. Vadí mi, že se dodnes neudělal personální audit ani nedošlo na zprůhlednění veřejných zakázek. Chtěl jsem, aby vše, co se jich týká, bylo na webu města, a my tam nemáme skoro nic. Také se nepodařilo prosadit navýšení počtu městských strážníků,"vysvětlil.

Radního bude muset nyní ještě oficiálně z funkce odvolat  zastupitelstvo města. Nejbližší zasedání by se mělo uskutečnit na konci srpna. Přesun do opozice však podle Davida Slepičky rozhodně neznamená, že nyní bude zásadně proti všemu, co koalice navrhne. „Ve věcech, které považuji za smysluplné, ji budu nadále podporovat. Také budu určitě chtít prosadit nějaké své návrhy, jen je už nebudu předkládat v Radě města, ale na zastupitelstvu," dodal.

ČSSD má v Týně jeden mandát. František Němec, který byl za stranu původně také zvolen, patří nyní mezi nezávislé. Koalice měla těsně po volbách 16 z 21 hlasů. Počet postupně klesl na 13, do opozice totiž již dříve odešli také dva členové Věcí veřejných.