Jediné vltavotýnské kino za pár měsíců končí. Koncem července by se tak měly dveře od kinosálu v kulturním domě na Hlinkách nadobro uzavřít.

Lidé z Týna nad Vltavou a okolí však tolik smutnit nemusejí, o své oblíbené kino nepřijdou. Nový biograf by totiž měl začít koncem srpna začít promítat filmy v nově zrekonstruovaném multifunkčním domě Sokolovna.

„V městském domu kultury Sokolovna bude plně funkční kino pro téměř osmdesát lidí, což je vzhledem k návštěvnosti stávajícího kina zcela dostačující kapacita. Vždyť průměrná návštěvnost stávajícího kina je mezi třiceti až čtyřiceti diváky, a to včetně českých trháků, které čas od času dokáží sál zaplnit,“ říká týnský starosta Karel Hájek. „Oproti tomu digitální promítání, které bude v opravené Sokolovně, v budoucnu umožní opakovat promítání filmu tak dlouho, dokud bude divácký zájem. Proto nepředpokládám, že by město naší velikosti chtělo provozovat dva kinosály,“ dodává Hájek zcela realisticky.

O konci kina na sídlišti na Hlinkách už ví i jeho současný provozovatel Zdeněk Prach.

„Co já vím z programů, tak se v červenci opravdu končí,“ podotkl Prach s tím, že průměrná návštěvnost na jedno představení je čtyřicet devět diváků. „Je jasné, že návštěvnost u nás v kině klesá, ale to všude,“ doplnil provozovatel, který se bude pak starat o kino v Sokolovně.