O zábavu postaráno měl například Marek Jeřábek, který bydlí v Růžové ulici. Třebaže je v kopci, kde by člověk těžko čekal potopu, domy na jedné straně ulice vypláchne živel několikrát do roka. „Loni jsme tu měli vodu dvakrát, teď jsme plavali dokonce dvakrát za jediný večer," krčí bezradně rameny muž, který se měl ještě včera dopoledne co ohánět při úklidu a vysoušení garáže.

„Naštěstí nemusíme nic důležitého  vyhazovat, všechny věci dáváme preventivně výš, aby na ně voda nemohla. Poučili jsme se hned při první potopě poté, co jsme se nastěhovali," dodává.

Ani tak ale není o co stát. Voda se totiž pravidelně do domů prodere kanalizací. „Sousedé, co tu bydlí dlouho, říkají, že problém vznikl už při stavbě kanalizace. K tomu připočítejte asfaltové plochy, kde se déšť nemůže vsáknout, navíc se k nám valí i voda z kukuřičných polí a kanalizace to nedokáže pojmout," vysvětluje Marek Jeřábek.

Bouřky ukázaly, že kanály jsou slabým místem i v dalších částech města.  Osobně se o tom přesvědčil na některých kritických místech i starosta Milan Šnorek. „Náš tradiční problém je v ulici Legií pod Vinařického náměstím. Do domů pod relativně velkou vydlážděnou plochou se dostává voda při prudkých deštích, tentokrát to tam bylo relativně v pořádku," bilancoval.

V suchu po úterní bouřce zůstala domácnost Věry Maškové. Bydlí právě v ulici Legií a nejednou už musela likvidovat škody poté, co voda do domu natekla kanalizací. „Jak se natáhnou mraky a setmí se, už se bojíme. Tentokrát jsme měli štěstí, že vody přibývalo pomaluji, než jindy. Ale měli jsme nahnáno, silnice byla plná vody, z umyvadla a ze dřezu už se ozývaly podezřelé zvuky, voda ale nakonec neprotekla. Jen sousedé ji měli v šachtě a gejzír vytryskl do dvora," líčí čerstvé zážitky.

Potíže s ucpanými kanály měli týnští ale i Tyršově ulici či v lokalitě Peklo mezi Hlineckým sídlištěm a náměstím,kam stéká několik proudů dešťové vody.

V jezero se v úterý večer změnila nejníže položená část Žižkovy ulice nedaleko břehu Vltavy. Jak uvedl starosta Milan Šnorek, dobrovolní hasiči tu museli vodu odčerpávat a čistit kanalizační vpust. Té se stala osudnou nedaleká stavba koupaliště. „Okolí hodně neurovnané a plné čerstvé zeminy, kanál se nám proto ucpal  rychleji než běžně. Chtěli bychom v souvislosti s koupalištěm vyřešit zkapacitnění kanálové vpusti," plánuje starosta.

Podle místních by si měla radnice ale posvítit hlavně na kanalizaci v hustě obydlených ulicích. „Zdá se mi, že důležité akce odkládají, příliš se otálí, přestože s plánem úprav už souhlasí všichni sousedé. Město i sponzoři by měli upřednostnit takové investice před stavbou nového koupaliště nebo nesmyslného kruhového objezdu," míní Věra Mašková. A řada Týnských, kteří mají s přívalovými dešti špatné zkušenosti, jí dává za pravdu.