Tentokrát však došlo na počin vskutku neobyčejný, takřka magický. Koncert Smyčcového orchestru z Českého Krumlova pod taktovkou dirigenta Josefa Zaplatílka se odehrál v lůně přírody, 3 kilometry za Týnem nad Vltavou, na soutoku dvou krásných řek Vltavy a Lužnice.

Zpočátku trochu riskantní akce (vzdálená od města a plně závislá na počasí), se ukázala jako skvělý nápad, což dokázali návštěvníci svým zájmem a přítomností. Z města se tak vydaly desítky lidí pěšmo, v hojném počtu je následovali cyklisté a motoristé. Dorazili také vodáci stylově po Vltavě i po Lužnici.

K Soutoku se tak dostavilo více jak dvě sta hudebních nadšenců, aby si vyslechli Vodní hudbu Georga Friedricha Händela v podání již zmíněného smyčcového orchestru z Českého Krumlova s dirigentem Josefem Zaplatílkem.

Návštěvníci si mohli plně vychutnat atmosféru zapadajícího slunce, kterou ještě více podpořily svíčky naaranžované všude kolem. Majestátně tak vyhlížela i osvětlená Boží muka hned za orchestrem. Lidé neseděli pouze na židlích, mnoho z návštěvníků koncertu nasálo atmosféru tohoto magického místa a přinesli si s sebou deky, karimatky a někteří se prostě jen posadili do trávy a opřeni o vysoké stromy vnímali přírodu podkreslenou hudbou.

Městské centrum kultury a vzdělávání chystá na letní sezónu celou plejádu venkovních akcí. Takzvané „Vltavotýnské kulturní léto“ začíná již 30. června piknikem u řeky Vltavy. Dále se můžeme těšit na venkovní koncerty, taneční akce, letní kina, slavnosti i festivaly. Více informací naleznete na www.kulturatyn.cz.

Miroslav Bžoch