Celkově vodné a stočné vzroste o 1,85 procenta. Metr krychlový tak bude stát bez DPH 62,21 koruny. Lidé s průměrnou  spotřebou zaplatí zhruba o 13 haléřů za den více.

„Snažili jsme se držet ceny na úrovni loňského roku, což považujeme v současné tíživé ekonomické situaci za zvlášť důležité,“ zdůraznil první náměstek primátora Miroslav Joch.

Alespoň částečnému zdražení se ale radnice nevyhnula. Vodohospodářské firmě ČEVAK  vzrostly náklady, z cen vstupů podražila nejen elektřina, ale i cena vody odebíraná od vodárenského svazu o čtyři procenta. „Vzhledem k tomu, že se od nového roku zvedlo DPH o čtyři procenta, dohodli jsme se s firmou ČEVAK, že se zvýší pouze vodné, a to jen pohyblivá složka, a ještě jen o 3,82 procenta bez DPH,” přibližuje podrobně výsledky jednání předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková.

Platby za vodu nejsou v Budějovicích v porovnání s jinými městy v republice nijak přemrštěné. „České Budějovice se ve srovnání s ostatními krajskými městy drží s cenami opravdu 'při zdi',“ zdůrazňuje Petra Šebestíková.