Máme ale pod vodou zrnový výtah v žitném mlýně, suroviny nemůžeme posouvat ani v těstárně. Musíme počkat, až voda opadne, pak zařízení rozebrat a vysušit," bilancuje dopad povodní ředitel závodu Josef Maška. Zároveň ale zdůrazňuje, že škody nejsou zdaleka tak citelné jako v roce 2002.

Dobrou zprávou pro podnik je, že pšeničný mlýn může fungovat dál bez omezení. V žitném mlýně i v těstárnách sice výroba stojí, ale dál se pracuje v expedici, která bere produkty ze zásob. Štěstí v neštěstí má podnik, ale i místní obyvatelé i v oblasti dopravy. Třebaže místní silnice v ulici Pod Skálou je po záplavách v ještě žalostnějším stavu než doposud a znalec nedoporučil její používání, obec sem umožnila vjezd autobusům MHD a zásobování.

Ani Teplárně České Budějovice povodeň velké škody nezpůsobila, ač voda zaplavila dva parovody. Podle místopředsedy představenstva společnosti Martina Žahourka lze újmu počítat „jen" na desetitisíce korun především díky včasnému odstavení parovodů. „Výsledné škody představují jen zlomek toho, co hrozilo," potvrdil Martin Žahourek s tím, že opravu parovodů museli zajišťovat i zaměstnanci teplárny, kteří měli mít zrovna volno.