Sjízdnost jihočeských toků se i přes teplotní zlom počasí nemění. Tropická vedra sice vystřídaly teploty okolo dvaadvaceti stupňů, srážek ale od té doby spadlo jen minimum.

„Během víkendu pršelo jenom málo, voda v řekách proto stoupla vždy jenom na chvíli,“ řekl v pondělí Petr Hovorka z Povodí Vltavy. „Ani to nevypadá, že by se stav vody měl v blízké době zlepšit,“ dodal.

Sjízdný je horní tok Vltavy ze Soumarského mostu, dolní tok se dá sjíždět z Vyššího Brodu. Na Otavě mohou vodáci začínat ze Sušice. Zcela nesjízdná zatím stále zůstává Lužnice.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se první polovina týdne bude vyznačovat spíše nižšími teplotami, v druhé polovině týdne by se mělo oteplit. „Srážek se sice hlavně ke konci týdne dočkáme, velké ale nebudou,“ uvedl meteorolog František Vavruška.

Díky tomu, že se počet vodáků kvůli počasí nesnížil, zůstává i kapacita kempů podél řek zaplněna do posledního místa. „V kempu máme skoro plno, zájem je hlavně ze strany vodáků velký. Žádný úbytek klientely jsme v posledních dnech nezaznamenali,“ řekl včera správce vodáckého kempu v Boršově nad Vltavou Jan Čerkl.