Jen čtyři členy má aktuálně zastupitelstvo v Hlincové Hoře. Podle starosty Karla Fouska je obvyklý počet v obci sedm, zákonem stanovené minimum pak pět zastupitelů. Jenže v srpnu minulého roku rezignovala trojice zastupitelů z kandidátky Hlincovka spolu a protože se zároveň vzdali mandátu i všichni náhradníci za tento subjekt, budou se muset konat v sobotu 14. března 2020 mimořádné volby. V zastupitelstvu existovaly spory například kvůli investičním akcím.

Ve středu 11. března byl starosta Hlincové Hory konzultovat přípravy voleb na správním odboru v českobudějovického magistrátu. "Volby se budou konat," potvrdil Karel Fousek Deníku, že hlasování se uskuteční i když vláda přijala mimořádná bezpečnostní opatření. Ta se ale například netýkají jednání zastupitelstev.

V sále pohostinství, kde by se mělo hlasovat, se navíc nečeká najednou takový nával, aby přišlo sto voličů naráz. Účast ale předpokládá starosta vysokou, bývá obvykle kolem 70%. Karel Fousek však připouští, že lze těžko odhadnout, jak se možná obava z koronaviru projeví na zájmu o hlasování.

Vítězem minulých voleb se stalo Sdružení nezávislých kandidátů pro Hlincovou Horu, které opět kandiduje. V zastupitelstvu získalo čtyři mandáty a následně i post starosty, kterým je aktuálně Karel Fousek. Zastupitelstvo má ale nyní omezené pravomoci.

V říjnu 2018 se o hlasy voličů v Hlincové Hoře ucházely dva politické subjekty. Sdružení nezávislých kandidátů pro Hlincovou Horu a Hlincovka spolu. SNK pro Hlincovou Horu získalo 53,41% hlasů a byli za něj zvoleni Karel Fousek, Karel Strolený, Aleš Fejfar a Václav Hanus. Hlincovka spolu dostala 46,58% hlasů a zastupiteli se stali Josef Petrášek, Jan Havelka a Ilona Bláhová. Tentokrát budou subjekty kandidovat tři, vedle dvou výše uvedených ještě Sdružení nezávislých kandidátů Kodetka spolu. Ze 313 oprávněných voličů přišlo posledně hlasovat 221 lidí.