„Spíš by mě zajímalo, jak se 
s posunem času vypořádají třeba zvířata. A také doufám, že nenastanou třeba nějaké zmatky s jízdními řády, i když v noci většinou nikam nejezdím," dodala.

Ti, kdo budou v noci jezdit po jihočeské metropoli, se nemusejí bát, že by se nočních linek městské hromadné dopravy nedočkali. „Spoje nočních linek 53 a 59 budou zajištěny podle obou časů. Pouze ty spoje, jedoucí mezi druhou a půl třetí zimního času, pojedou o patnáct minut později," uvedl mluvčí českobudějovického dopravního podniku Radek Filip. „Je to čistě z provozních důvodů. Tyto vozy totiž jedou oproti běžnému jízdnímu řádu navíc, a tak se  musejí připravit," vysvětluje.

Kdo se chystá v časných ranních hodinách v neděli nasednout do vlaku, se zásadních změn také nemusí obávat. „Místní, tedy regionální vlaky vyjíždějí až po změně času, takže  pojedou tak, jak mají, podle normálního jízdního řádu," ujistil mluvčí Českých drah Radek Jolík.

„Dvanáct mezinárodních nočních vlaků bude ve stanicích čekat při změně času hodinu, aby se srovnaly a nikomu neujely. Cestující se tak nemusejí bát, že by jim kvůli změně na zimní čas mezinárodní vlak ujel," doplnil Radek Jolík, podle kterého se navíc změna času netýká těch vlaků, které staví pouze pro výstup cestujících.