Tajemný hvozd na okraji Českých Budějovic zlákal i obyvatele města Pavla Kohouta, který hlavní zápletku své detektivky Les Bor zasadil právě tam.

„Pověsti, které se točí kolem lesa, se mi líbily, bydlím navíc poblíž a znám ho,“ vysvětluje Pavel Kohout, proč si vybral tuto lokalitu, kam chodí odmala. „Já sám jsem tam nic nadpřirozeného nezažil,“ dodává Pavel Kohout.

Snímek zobrazuje návrh bytového domu v lokalitě Na Bahnech, autorem je firma ARKUS5.
Rozsáhlé bytové domy u Normy nechtějí, okolí je proti

Připravoval se pečlivě. Zhlédl videa, na nichž měří paranormální týmy, reportáže, rozhovory a načetl si povídačky týkající se lesa. Co zjistil, sesumíroval a založil web lesbor.cz., kam vše shromáždil.

Pavel Kohout s touto detektivkou vydal své první ucelené dílo. Dříve však publikoval ve vlastním vydavatelství e-knih. „Začal jsem sám na sobě,“ vysvětluje, jak se rozjížděla jeho vydavatelská činnost a učil se psát.

V extrémních teplotách může krátkodobě pomoci i vějíř.
V pondělí oblékli Jihočeši už i šortky, teploty budou stoupat

Tištěnou prvotinu mu však vydalo známé nakladatelství detektivek MOBA. Jak se to stalo? „Zveřejnili výzvu, že hledají nové autory a pořádají literární soutěž,“ vypráví Pavel Kohout, který poslal rozpracované dílo, vyhrál třetí místo a titul vyšel knižně. „Moc mě to potěšilo,“ vzpomíná Pavel Kohout a libuje si: „Nakonec si kniha vedla nad očekávání.“

Zastupitelstvo zasedá kvůli koronaviru ve sportovní hale.
VIDEO: Zastupitelé museli na zasedání do haly, kvůli rozestupům

S MOBOU má již podepsanou smlouvu na další text. V knihkupectvích příští titul Pavla Kohouta najdete možná už v letošním roce.

Les Bor psal Pavel Kohout, který rád čte severské detektivky či dalšího budějovického autora Jiřího Březinu, rok a půl. Kromě pauzy o prázdninách knize věnoval každý večer, když šly děti spát, alespoň půl hodinu. „Psalo se mi to dobře,“ říká a přiznává, že příběh neměl hned promyšlený: „Ani já nejdřív nevěděl, kdo je vrah.“