„Jsme na hraně kapacitních možností,“ potvrdil rektor VŠTE Miroslav Krejča a dodal, že nyní si škola některé přednáškové místnosti a laboratoře pronajímá i mimo areál na Okružní ulici.


Rovněž v tomto areálu na Okružní, v němž dosud sídlí vyšší odborná škola, je VŠTE v nájmu. To se má ale brzy změnit. „K 1. lednu 2009 areál přejde na Vysokou školu technickou a ekonomickou,“ uvedl Krejča s tím, že převod se podařilo o několik měsíců uspíšit. „Je to pro nás velice důležité, protože s šesti sty studenty využíváme veškeré kapacity,“ dodal.


Postupné stěhování tak čeká vyšší odbornou školu. Ta se k letošnímu prvnímu lednu sloučila se střední školou obchodu, služeb a podnikání a postupně se přemístí do jejích objektů v Kněžskodvorské ulici.


Akademický rok začíná vysokoškolákům 1. října. VŠTE bude navštěvovat celkem 567 studentů, z nichž 436 studuje bakalářský program Ekonomika a management. Letos poprvé do lavic usednou i budoucí stavbaři. VŠTE totiž v tomto školním roce otevírá obor Stavební management v čtyřletém bakalářském programu Stavitelství, který je prvním programem tohoto typu na jihu Čech. Do něj nastoupí 131 studentů.


Řady posluchačů rozšíří ale také cizinci, hlavně z jihovýchodní Asie. „Dosud bylo studium nabídnuto 280 zájemcům převážně z Nepálu, Indie, Pákistánu a Nigérie,“ uvedla manažerka vzdělávání Olga Hodinová. Kolik zahraničních studentů ale nakonec nastoupí, je otázkou, protože poměrně dlouhé a problematické je pro ně vyřízení víza.