Naštvaný muž zaměstnankyním nadával a dokonce vyhrožoval i zabitím. Naštěstí se nikomu nic nestalo, útok agresivního muže odnesla „jen“ skleněná výplň dveří. Ale do příchodu městského policisty, který útočníka zpacifikoval, si zažily pracovnice magistrátu hotové peklo.


Podle tiskové mluvčí města Jitky Welzlové se podobné věci stávají poměrně často.


I proto si ani radnice nemůže zavádět přesnou statistiku těchto případů. „Jednotlivé případy není samozřejmě možné spočítat, ale daleko podstatnější je, že verbální útoky jsou zde bohužel na denním pořádku,“ uvedla včera mluvčí Jitka Welzlová. „A to se netýká jenom odboru sociálních věcí, i když tam je to velice časté a úřednice si vyslechly už lescos, své nagativní zkušenosti mají pracovníci i jiných odborů,“ dodala Welzlová.


„Tento případ šetříme jako výtržnost,“ doplnila k pondělnímu incidentu na odboru sociálních věcí okresní policejní mluvčí Regina Tupá.


Další horké chvilky si lidé nejen z radnice prožili, když se přímo před vchodem do budovy objevil kufřík s neznámým obsahem. K němu nakonec vyjel i policejní pyrotechnik, protože magistrát událost nahlásil jako podezřelý předmět bez majitele. „Ale nakonec se ukázalo, že v něm není vůbec nic,“ uzavřela Welzlová.