V Trhových Svinech se řidiči mohou radovat, že zde v pondělí 2. července skončí dlouhodobá dopravní omezení.  Tuto událost ovšem kazí jeden fakt.

Ti, kteří cestují právě ve směru od Svinů, budou nově muset do Budějovic opět po objízdných trasách. Tentokrát totiž zavírají část silnice II. třídy 156 u Starých Hodějovic, přesně se jedná o úsek mezi ulicemi Doubravická a Hodějovická. Omezení bude mít dopad na tisíce řidičů, které po Novohradské přijíždějí do jihočeské metropole.

„Důvodem úplné uzavírky je rekonstrukce mostu. Platí od 2. července do 30. září," potvrdil Michal Šustek ze společnosti Somaro, která zajišťuje dopravní značení.

Upozornil, že objízdné trasy budou vyznačené. Pro tranzitní dopravu a vozidla nad 3,5 tuny jsou dvě. První vede z Budějovic na Ledenice a  Strážkovice, kde se napojí na silnici ve směru na Nové Hrady. Druhá povede po silnici první třídy do Holkova a odtud do Římova a Strážkovic, kde se opět napojí na tah na Nové Hrady. Platí to samozřejmě i v opačném směru do Budějovic. Místní a autobusová doprava pojede z Nových Hodějovic přes Vidov a Heřmaň do Borovnice, Nové Vsi a na Nové Hrady. Z Borovnice také místní doprava může jet na Střížov.

Podle náměstka ředitele SÚS Jihočeského kraje Jana Štíchy uzavírka skončí 15. září. „Tak je to v plánu, aby na to mohla navázat uzavírka části Lidické třídy v Budějovicích," dodal.