Již potřetí se v Českých Budějovicích koná třídenní mezinárodní vypravěčský festival Kolotoč příběhů navazující na festival Na slovíčko. Začíná v pátek 18. října.

„Posluchači zapojí svou představivost, vstoupí do příběhu a zažijí ho jen skrz slovo,“ přibližuje Michala Piskačová, čím ji žánr vyprávění fascinuje. Navštěvuje sama vypravěčský festival ve Varšavě. „Přišlo mi škoda, že tento žánr u nás není tolik známý a chtěla jsem ho představit lidem,“ vysvětluje, proč v krajském městě festival pořádá.

Na Kolotoči příběhů se představí vypravěči z Čech, ze Slovenska, Chorvatska, Maďarska i Polska. Poprvé zde vystoupí i vypravěč z jiného kontinentu, a to Mexičanka Gala Cuenta Sueños. Ta přiblíží, jak Mexičani vnímají smrt. „Pro Mexičany je období Halloweenu slavnost, kdy mrtví přicházejí mezi nás,“ uvádí téma Michala Piskačová.

Přes vyprávění, která se budou točit kolem tématu Metamorfózy, poznáte i ostatní příběhy národností hostů.

Odpoledne jsou určená rodičům s dětmi, sobotní večer bude dětem nepřístupný. V sobotu ve 22 hodin program ukončí tzv. story jam, kdy uslyšíte příběhy na přání od kteréhokoliv z festivalových hostů.

Dnes pořad zahájí v 17 h Markéta Holá a Dominika Šindelková, které v 19 h vystřídá Gala Cuenta Sueños. Ve 21 h uslyšíte polské pohádky a pověsti od Szymona Góralczyka.

V sobotu začíná program už ve 14 h maďarským příběhem. V neděli přijďte od 15 h.

Tlumočení do češtiny bude zajištěno.

Vstupenka pro dospělého stojí 150 Kč, děti a senioři zaplatí polovinu vstupného. Zakoupit lze také permanentku.