Na startu u základní školy si můžete prohlédnout plakáty ze všech 20 ročníků Pohádkového lesa. Většina z nich je barevná a nakreslil je Paul Gribbin. Pouze v prvních třech letech byl jen jednoduchý tištěný text. Vystaveny budou také účastnické a startovní karty, na které děti dostávají razítka.

V letošním roce nebyly účastnické karty vyprodány v předprodeji. Můžete si je koupit před dolním vchodem do základní školy v Rudolfově nedaleko od kostela. Všechny karty, které budou k dispozici na startu Pohádkového lesa, jsou na odpoledne, to je mezi 12:00 a 14:30 hodin. Účastnické karty na dopoledne jsou zcela vyprodány, přijeďte proto až po obědě. V době přípravy tohoto článku zbývalo v předprodeji asi 500 karet. Cena jedné karty pro dítě je 60,- Kč, doprovod vstupné neplatí.

V sobotu se v Rudolfově konají také hornické slavnosti, a proto nebude možné parkovat v okolí kostela a školy. Doporučujeme účastníkům Pohádkového lesa využít posílenou hromadnou dopravu od nádraží v Českých Budějovicích. Startovní karta pro děti je opět barevná a stejně jako v minulých letech obsahuje slevové poukázky. V prodejně Labyrint v Českých Budějovicích dostanete slevu 10 procent na celý nákup, v restauracích Mc Donald’s dostanete druhou zmrzlinu McFlurry zdarma.

Klub českých turistů připravil pro rodiny s dětmi podzimní víkendový výlet do Hostýnských vrchů, na který je pro každé dítě připravena sleva 500 korun. Na startu Pohádkového lesa Vás rádi seznámíme s činností Klubu českých turistů, která je vhodná pro děti, dospělé i důchodce. Tak tedy neváhejte a vydejte se zítra do Rudolfova na Pohádkový les, jehož tématem je 100 let republiky.

Jiří Fink