Výstavu tvoří velkoformátové fotografie osobností, které jsou doplněny citacemi, čím je projekt Národní kronika oslovil. Mezi osobnostmi jsou slavné tváře i ty méně známé, ti kteří do Národní kroniky přispívají a kteří chtějí šířit myšlenku uchovávání vzpomínek a národní paměti.

Původcem projektu Národní kronika, který vznikl v roce 2012 vznikl ve spolupráci s Národním muzeem, je Nadace Charty 77. Jeho ambicí je stát se největším elektronickým archivem tzv. malých dějin. Každý může vložit svoji vzpomínku velice snadno díky jednoduchému formuláři na webových stránkách www.narodnikronika.cz.

„Národní muzeum má ve svých sbírkách přes dvacet miliónů předmětů a jedním z hlavních úkolů je zanechat budoucím generacím co možná nejkomplexnější obraz naší doby. Přitom největším problémem není ani tak, najít unikátní předmět, jako zachytit ducha doby, drobné události. Proto jsme z Národní kroniky tak nadšeni. Není malých příběhů, není malých životů,“ vysvětloval Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea.