Výstava je totiž pryč již několik dní, přitom podle původní informace magistrátu měla trvat až do dneška. Nejeden návštěvník tak možná odcházel zklamán, aniž by dostal nějaké vysvětlení. Přímo v budově totiž nebylo k nalezení.

Náměstkyně primátora Ivana Popelová včera uváděla věc na pravou míru. „Na našem webu (I na facebooku. pozn. red.) je skutečně napsáno do 26. června. Odbor vyřizoval výstavu do pátku 22. června, protože v sobotu byl sál pronajat na svatbu. Na stránkách je tedy chyba, bude opravena včetně omluvy. Bohužel, chybička se vloudí," reagovala náměstkyně na dotaz Deníku.

Důležité je, že co se týká stavby samotného parku v bývalých čtyřdvorských kasárnách, vše stále platí a příští rok by ho mělo město postavit. V místě mají být například speciální herní prvky pro seniory, ale také dlouhodobě slibovaný skatepark. Součástí má být ale také například naučná stezka.

Zajímavostí by pak měla být kavárna, která nebude vystupovat z terénu, ale má být jeho součástí pouze jako terénní vyvýšenina, nebude chybět sociální zařízení a WC. „Náklady budou ve výši 25 milionů korun, část bude hrazena z fondů Evropské unie," řekla již dříve Ivana Popelová.

Park město postaví podle vítězného návrhu trojice ve složení Markéta a Petr Veličkovi, což jsou krajinářští architekti, a architekt David Prudík.