Od města má firma pronajaté pozemky nedaleko nichž leží na druhé straně řeky fotbalový stadion.

Společnost má podle náměstka primátora Miroslava Jocha pozemky od roku 2002 dlouhodobě pronajaté. Původně se zavázala, že zde vystaví do dvou let bytové domy. Z těch nyní stojí tři bloky. Ve chvíli, kdy je na pronajatých pozemcích postaveno, má parcely město firmě odprodat.

Stejný princip se obecně užívá v Českých Budějovicích i jinde ve městě. V pronájmu jsou například pozemky na křižovatce Mánesovy a Lidické ulice. V podobném režimu byly například donedávna pronajaté i pozemky v areálu bývalých kasáren a cvičiště ve Čtyřech Dvorech.

U Lučního jezu se ale momentálně další výstavba nechystá. Firma proto požádala o prodloužení období, kdy mají v lokalitě vzniknout nové domy. Rada města s tím podle náměstka Jocha souhlasila. „Firma řekla, že jí nedělá problém byty postavit,ale bylo by nyní problematické byty odprodávat. Chtějí proto investici rozmělnit do dalších let,“ zmínil Miroslav Joch a dodal, že rada města žádost vyslyšela a termín výstavby prodloužila.

V současnosti se chystá výstavba větších objektů určených k bydlení například v lokalitě bývalé sodovkárny nebo v Jírovcově ulici. Řada objektů byla nedávno dokončena nebo je před dokončením třeba na budějovickém Pražském předměstí.

Poptávka po nových bytech  ale v současnosti v krajském městě spíše stagnuje.