Každý den do 22. hodiny pětice lidí fouká latexové balonky. Jak přibližuje balonkář Tomáš, jen během středy šlo asi o osm tisíc kusů, které hned zpracovali. „Mořský svět se spoustou zvířat bude tvořit přes dvacet tisíc balonků, jsme teprve na začátku,“ komentuje s úsměvem.

Při návštěvě fotografa Deníku už vznikal obří vodopád, palmy a růžoví plameňáci. „S realizací mi pomáhají tři brigádníci a moje žena, dva lidé neustále nafukují kompresory balonky. Tvoříme vodní svět, z většiny půjde o mořskou faunu, ale lidé uvidí i jezírka s plameňáky a vodopádem,“ popisuje.

Pirátská loď i svítící tunel

Jak Tomáš Okurek dále prozradil, návštěvníci si budou moci prohlédnout dále přes dvacet ryb, želvy, tučňáky a chobotnice. „Vytvoříme asi osmimetrovou pirátskou loď s truhlou s pokladem a obří kotvou, na které bude stát i nějaký ten pirát. Další atrakcí bude neonový UV tunel z tisíce zářících balonků, kterým budou moci hosté procházet,“ naznačuje.

V nabídce pekárny Husinecký chléb je 12 druhů chleba, 40 druhů slaného a více než 60 druhů sladkého pečiva. Součástí prodejny je malá kavárna, kde si hosté mohou k pečivu dát kávu nebo čaj.
To si dám. Na rumové koblížky chodí do Husineckého chleba hlavně muži

Výstavu už prezentovali v Ostravě, stala se hitem a navštívilo ji více než 20 tisíc lidí. „Pokaždé expozici upravujeme na míru prostoru, každá se trošku liší. Příští rok plánujeme změnu a chtěli bychom vytvořit zase ucelené téma jako jurský svět či vesmír,“ dodává Tomáš Okurek.

Ekologická zahraniční produkce

Za sebou má spoustu úspěchů. Důležité je podle něj, že balonky, které používá, jsou stoprocentně recyklovatelné. „Nejde o plast, ale rozložitelný latex, jsou kompostovatelné a neubližují životnímu prostředí,“ poznamenává s tím, že balonky pochází z Itálie a Kanady.

V seriálu Ulice si epizodní roli pacienta zahrál budějovický spisovatel Jan Štifter.
Spisovatel Jan Štifter si zahrál v Ulici. Stane se pacientem Lindy Rybové

Objednává jich vždy větší množství, aby si byl jistý, že mu materiál nedojde. „Aktuálně máme u sebe přes 50 tisíc balonků. Používám kolem tří tisíc různých barev a velikostí,“ směje se.

Balonky i dobroty

Návštěvníci si budou moci na výstavě zakoupit menší zvířátka. „V neděli plánujeme adopci některých menších exponátů," říká balonkář. Součástí čokoládového festivalu budou koncerty a workshopy, kde si zájemci budou moci vyrobit pralinky. Ochutnat bude možné čokoládové pivo či víno, k zakoupení bude čokoládový kebab, churros a chybět nebudou  francouzské makronky a spoustu dalších sladkostí.

Balonkový a čoko ráj je otevřen: 
Pátek 24. března: 14 až 18 hodin
Sobota 25. března: 10 až 18 hodin
Neděle 26. března: 10 až 17 hodin