„Začínali jsme Švejkovou anabází 28. září,“ připomíná Marcel Goetz klasické datum zahájení akce a dodává, že na svatého Václava se už tradičně první slavnostní výstup MVR koná na českobudějovickou radnici. “Společně se zástupci města a Klubu českých turistů,“ jmenuje některé partnerské subjekty Marcel Goetz. a připojuje, že v den uctění svatého Václava se delegace království zastavila ještě v Protivíně, Putimi, Ražicích, Písku a Strakonicích.

Ještě počátkem října stihli organizátoři fotky v senátu, pak přišla mimořádná opatření. „Připravovali jsme výstup na Malostranskou věž v Praze, směřovali jsme to ke stému přijetí české vlajky parlamentem. Teď jsme se ale dohodli, že doporučíme individuální rodinné vycházky s českou vlajkou,“ říká Marcel Goetz a doplňuje, že království pořádá i losování speciálních pohledů, na kterých se zaznamenávají dosažené vrcholy. Vítěz losování obdrží kolo. Království také na svém webu zveřejňuje snímky, které kdokoliv pořídí na věži, rozhledně, kopci, vyhlídce, balkonu, ze žebříku nebo i jinde.

Místo připravované akce na Karlově mostě s KČT v Praze tak nyní podle Marcela Goetze chystají pořadatelé MVR štafle na zahradě, pro vrcholovou fotografii na 28. října ve 14 hodin s českou vlajkou.

Na 10. ročník Měsíce věží a rozhleden v lepších časech se těší Marcel Goetz - Česká pohádková akademie, Petr Teringl a Mojmír Nováček - Klub českých turistů, Míra Marek - Agentura Dobrý den, Veverčák Zdravík - ZP 211, Hynek Klimek, Vojta Srb, Mojmír Nováček, Petra Baďurová, Jirka Kuděj, Miloš Dědič, Lubomír Zemánek, Jiří Šátava, František Viták, Radek Gális a další členové a příznivci Pohádkové akademie.

Svoje vrcholové fotografie zasílejte na Facebook Pohádkové království nebo mapcentru@seznam.cz a přidejte místo, kde byla fotka pořízena, jméno a telefon. "Vyhodnotíme je v lednu 2021 snad při Regiontour," říká Marcel Goetz.