VYBRAT REGION
Zavřít mapu

České Budějovice proti Táboru

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotu se utká krajské město s Táborem v zábavně dovednostním klání druhého dílu soutěže České televice Výzva. Soutěž je postavená především na místních osobnostech, proto budou obě města reprezentovat známí a úspěšní rodáci.

29.6.2007 1
SDÍLEJ:

VýzvaFoto: Česká televize

Za Budějovice nejlepší český krasobruslař Tomáš Verner, nejlepší český capoerista Evžen Pešek, mistr České republiky v moderní magii Radek Bakalář, vzpěrač Tomáš Šárik a moderátorka ČT Iveta Toušlová.


Souboj v přímém přenosu se koná na Žižkově náměstí v Táboře od 20 hodin. Město Č. Budějovice zajistilo pro zájemce dopravu na akci a zpět zdarma. Odjezd je v 17.30 od hlavní brány Výstaviště.

ČESKÉ BUDĚJOVICE SE UTKAJÍ S TÁBOREM


Města České Budějovice a Tábor čeká 30. června klání v druhém díle televizní soutěže Výzva. Souboj v přímém přenosu se bude konat na Žižkově náměstí v Táboře. Jelikož se spolu utkají města proslulá bohatou historií, odehraje se celý pořad v historickém duchu včetně patřičných kostýmů. Soutěž je postavená především na místních osobnostech, proto budou obě města reprezentovat známí a úspěšní rodáci a ve vsuvkách mezi jednotlivými soutěžními disciplínami vystoupí místní umělci.


Oba týmy se utkají v šesti zábavných dovednostních disciplínách. V poslední z nich, skládání znaků měst v podobě puzzle, se k městským týmů připojí i starostové – Hana Randová z Tábora a Juraj Thoma z Českých Budějovic.


„V soutěži nejde jen o vítězství a zábavu, ale důležitý je i fakt, že pořad si klade za cíl pomoci dobré věci. Diváci budou moci v průběhu pořadu podle svých sympatií k oběma městům či jejich týmům zasílat DMS (dárcovské SMS) jedné neziskové organizaci z Českých Budějovic a jedné z Tábora, kterým výtěžek z DMS připadne. Kromě toho za vyšší počet DMS dostane příslušné město, kde organizace sídlí, bod, který bude posledním ze sedmi možných v celé soutěži a může se tak stát rozhodujícím,“ přiblížil primátor Juraj Thoma. DMS od diváků si budou moci připsat českobudějovický stacionář pro postižené děti Světluška a táborské zařízení obdobného zaměření Kaňka.


České Budějovice bude reprezentovat moderátorka ČT Iveta Toušlová, která z našeho města pochází, nejlepší český krasobruslař Tomáš Verner, nejlepší český capoerista Evžen Pešek, mistr České republiky v moderní magii Radek Bakalář a vzpěrač Tomáš Šárik (jehož svaly budou v jedné disciplíně mimořádně potřeba). V záloze jako tzv. Divoká karta bude ku pomoci Budějovickým zpěvák a herec Roman Vojtek, vítěz soutěže StarDance… když hvězdy tančí.


Tým Tábora představují atletka Helena Fuchsová, cyklokrosaři Martin Bína a Karel Camrda, silák Bohuslav Váňa a zpěvák Jakub Smolík. Divokou kartou Táborských bude herec Pavel Zedníček.


Zábavu mezi jednotlivými disciplínami zajistí známí umělci: Budějčáci Petr Kolář, Petr Muk, Pavel Šporcl a také kouzelnický mistr Radek Bakalář, který je i členem městského reprezentačního týmu. V programu vystoupí i budějovická dudácká kapela Dudlajda či táborská hudební skupina Another Way a také skupina historického šermu Petra Nůska A.R.G.O. Kromě místních umělců se diváci mohou těšit i na Lucii Vondráčkovou.


První díl pořadu Výzva vysílala Česká televize 21.dubna, v souboji se utkala města Liberec a Jablonec nad Nisou. Moderovali ho Mahulena Bočanová a Jaromír Bosák, kteří se ujmou průvodcovské role i ve Výzvě II: České Budějovice-Tábor.

Webové stránky pořadu: http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10123292385

 

DOPRAVA DO TÁBORA NA SOUTĚŽ VÝZVA BUDE ZDARMA


Zájemcům, kteří budou chtít vidět sobotní show České televize Výzva, v níž se utkají týmy reprezentující České Budějovice a Tábor, na vlastní oči a ne jen v televizi, zprostředkovalo město České Budějovice dopravu zdarma. Zábavní soutěž v přímém přenosu se koná v sobotu 30. června v Táboře na Žižkově náměstí od 20 hodin. Účast přímo na místě nabízí možnost vidět naživo nejenom zápolení dvou městských týmů, ale i známé osobnosti kulturní scény, které v rámci pořadu vystoupí – např. Petr Kolář, Petr Muk, Pavel Šporcl, Lucie Vondráčková.


„ČSAD Jihotrans nám sponzorsky poskytne šest autobusů pouze za cenu nákladů. Odjezd je naplánován v sobotu 17.30 od hlavní brány výstaviště. Doporučuji všem zájemcům, aby přišli co nejdříve a místa ve vozech si zajistili, možnost přepravy je omezená zhruba na 300 osob. Zajištěna je i cesta nazpátek do Českých Budějovic, návrat do Budějovic se předpokládá po 23. hodině. Každý sportovec ví, jak je při každém utkání podpora fanoušků důležitá, proto doufám, že co nejvíce Budějovických přijede náš tým do Tábora podpořit,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.


Přímý přenos pořadu Výzva začíná ve 20.00 a bude končit přibližně ve 22 hodin. V Táboře autobusy vyloží cestující u hradu Kotnova, odkud je to pěšky kousek na Žižkovo náměstí. Na stejném místě Budějovické autobusy vyzvednou ve 22.30.

České Budějovice budu ve Výzvě reprezentovat:
1) moderátorka ČT Iveta Toušlová
2) pětinásobný mistr ČR a vicemistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner
3) nejlepší český capoeirista Evžen Pešek (letos 3. na ME)
4) mistr republiky v moderní magii Radek Bakalář
5) několikanásobný mistr republiky v silovém trojboji Tomáš Šárik

Divokou kartou budějovického týmu bude herec a zpěvák a vítěz soutěže StarDance…když hvězdy tančí Roman Vojtek. Jedné soutěžní disciplíny se zúčastní i primátor Juraj Thoma (stejně jako na opačné straně starostka Hana Randová).

 

29.6.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 18 500 Kč Operátoři dopravy a přepravy, vozoví disponenti VŘ - DISPONENT/KA V ODDĚLENÍ VÝDEJE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: minimálně vyučen, základní znalost práce na PC (Excel, Word), znalost SAP výhodou (zaškolíme), Náplň práce: koordinace vyskladňování zboží ze SAP dle požadavku zákazníka,práce v nepřetržitém provozu (12-ti hodinové směny 6:00 - 18:00 a 18:00 - 6:00, krátký - dlouhý týden). Pracoviště: Lašek spol. s r.o., U Sirkárny, č.p. 658, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Kateřina Klímová, +420 731 133 042. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách UČITEL/KA INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ A MATEMATIKY. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup 1. 1. 2019, pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2019 s možností prodloužení. , Platové zařazení dle nařízení vlády 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v aktuálním znění. V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis na emailovou adresu: benyskova@sso.cz, nebo poštou na adresu: Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, Husova tř. 1846/9, 370 01 České Budějovice.. Pracoviště: Střední škola obchodní a vyšší odborná škola, české budějovice, husova 9, Husova tř., č.p. 1846, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Jarmila Benýšková, +420 387 023 712. Informační technologie - Informační technologie Programátor 25 000 Kč Programátoři počítačových aplikací PROGRAMÁTOR - KODÉR. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: znalost technologií PHP-OOP, MySql, Jquery, CSS 3 a HTML5. , Technologie, se kterými se u nás můžete setkat nebo se u nás naučit (zkušenost je výhodou): git (základy), nette/latte, mariaDb, mysql, php, redis mongo DB, composer, rabbitMQ, apache, doctrine, nginx, php-fpm, konfigurace serverů atd. K platu prémie., Kontakt telefonicky v době 9:00 - 15:00 hod. strukturovaný životopis (včetně referenční listiny prací) posílejte na email: info@polyweb.cz. Pracoviště: Polyweb s.r.o. - 001, Nemanická, č.p. 441, 370 10 České Budějovice 10. Informace: David Michal, +420 733 792 990. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč Chovatelé drůbeže OŠETŘOVATEL/KA DRŮBEŽE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Mavela a.s. dynín, 373 64 Dynín. Informace: Kozlová, +420 387 986 050,602 306 051.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Poslední Zelená středa bude o potřebě tmy

Publicista a spisovatel Jan Měšťan
3

Druhé místo pro Krále Šumavy

Po bitce ošetřili čtyři zraněné

České Budějovice – Desítky lidí se dostaly do konfliktu před jednou z restaurací i uvnitř na sídlišti Máj. Slovně se napadali a rvali.

Řidič dostal smyk, spolujezdkyně zemřela

Strážný - Již šedesátou oběť si připsaly jihočeské silnice. Sobotní kluzká vozovka si vyžádala další lidský život.

První setkání s paní Zimou se obešlo bez problémů

Jižní Čechy - Zasněžené střechy, první sněhuláci nebo koulovačky. I na jih Čech v pondělí přišla paní Zima. Zakusit poprvé její sílu mohli už v neděli v podvečer jihočeští řidiči.

V divadle mohli tentokrát i hádat

České Budějovice – Vyzkoušet si pohádkové kostýmy, vytvořit masku na maškarní nebo zažít československý večírek s retro hudbou bylo možné v sobotu v Jihočeském divadle, kde se konal 6. ročník celostátní Noci divadel.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT