Za Budějovice nejlepší český krasobruslař Tomáš Verner, nejlepší český capoerista Evžen Pešek, mistr České republiky v moderní magii Radek Bakalář, vzpěrač Tomáš Šárik a moderátorka ČT Iveta Toušlová.


Souboj v přímém přenosu se koná na Žižkově náměstí v Táboře od 20 hodin. Město Č. Budějovice zajistilo pro zájemce dopravu na akci a zpět zdarma. Odjezd je v 17.30 od hlavní brány Výstaviště.

ČESKÉ BUDĚJOVICE SE UTKAJÍ S TÁBOREM


Města České Budějovice a Tábor čeká 30. června klání v druhém díle televizní soutěže Výzva. Souboj v přímém přenosu se bude konat na Žižkově náměstí v Táboře. Jelikož se spolu utkají města proslulá bohatou historií, odehraje se celý pořad v historickém duchu včetně patřičných kostýmů. Soutěž je postavená především na místních osobnostech, proto budou obě města reprezentovat známí a úspěšní rodáci a ve vsuvkách mezi jednotlivými soutěžními disciplínami vystoupí místní umělci.


Oba týmy se utkají v šesti zábavných dovednostních disciplínách. V poslední z nich, skládání znaků měst v podobě puzzle, se k městským týmů připojí i starostové – Hana Randová z Tábora a Juraj Thoma z Českých Budějovic.


„V soutěži nejde jen o vítězství a zábavu, ale důležitý je i fakt, že pořad si klade za cíl pomoci dobré věci. Diváci budou moci v průběhu pořadu podle svých sympatií k oběma městům či jejich týmům zasílat DMS (dárcovské SMS) jedné neziskové organizaci z Českých Budějovic a jedné z Tábora, kterým výtěžek z DMS připadne. Kromě toho za vyšší počet DMS dostane příslušné město, kde organizace sídlí, bod, který bude posledním ze sedmi možných v celé soutěži a může se tak stát rozhodujícím,“ přiblížil primátor Juraj Thoma. DMS od diváků si budou moci připsat českobudějovický stacionář pro postižené děti Světluška a táborské zařízení obdobného zaměření Kaňka.


České Budějovice bude reprezentovat moderátorka ČT Iveta Toušlová, která z našeho města pochází, nejlepší český krasobruslař Tomáš Verner, nejlepší český capoerista Evžen Pešek, mistr České republiky v moderní magii Radek Bakalář a vzpěrač Tomáš Šárik (jehož svaly budou v jedné disciplíně mimořádně potřeba). V záloze jako tzv. Divoká karta bude ku pomoci Budějovickým zpěvák a herec Roman Vojtek, vítěz soutěže StarDance… když hvězdy tančí.


Tým Tábora představují atletka Helena Fuchsová, cyklokrosaři Martin Bína a Karel Camrda, silák Bohuslav Váňa a zpěvák Jakub Smolík. Divokou kartou Táborských bude herec Pavel Zedníček.


Zábavu mezi jednotlivými disciplínami zajistí známí umělci: Budějčáci Petr Kolář, Petr Muk, Pavel Šporcl a také kouzelnický mistr Radek Bakalář, který je i členem městského reprezentačního týmu. V programu vystoupí i budějovická dudácká kapela Dudlajda či táborská hudební skupina Another Way a také skupina historického šermu Petra Nůska A.R.G.O. Kromě místních umělců se diváci mohou těšit i na Lucii Vondráčkovou.


První díl pořadu Výzva vysílala Česká televize 21.dubna, v souboji se utkala města Liberec a Jablonec nad Nisou. Moderovali ho Mahulena Bočanová a Jaromír Bosák, kteří se ujmou průvodcovské role i ve Výzvě II: České Budějovice-Tábor.

Webové stránky pořadu: http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10123292385

 

DOPRAVA DO TÁBORA NA SOUTĚŽ VÝZVA BUDE ZDARMA


Zájemcům, kteří budou chtít vidět sobotní show České televize Výzva, v níž se utkají týmy reprezentující České Budějovice a Tábor, na vlastní oči a ne jen v televizi, zprostředkovalo město České Budějovice dopravu zdarma. Zábavní soutěž v přímém přenosu se koná v sobotu 30. června v Táboře na Žižkově náměstí od 20 hodin. Účast přímo na místě nabízí možnost vidět naživo nejenom zápolení dvou městských týmů, ale i známé osobnosti kulturní scény, které v rámci pořadu vystoupí – např. Petr Kolář, Petr Muk, Pavel Šporcl, Lucie Vondráčková.


„ČSAD Jihotrans nám sponzorsky poskytne šest autobusů pouze za cenu nákladů. Odjezd je naplánován v sobotu 17.30 od hlavní brány výstaviště. Doporučuji všem zájemcům, aby přišli co nejdříve a místa ve vozech si zajistili, možnost přepravy je omezená zhruba na 300 osob. Zajištěna je i cesta nazpátek do Českých Budějovic, návrat do Budějovic se předpokládá po 23. hodině. Každý sportovec ví, jak je při každém utkání podpora fanoušků důležitá, proto doufám, že co nejvíce Budějovických přijede náš tým do Tábora podpořit,“ poznamenal primátor Juraj Thoma.


Přímý přenos pořadu Výzva začíná ve 20.00 a bude končit přibližně ve 22 hodin. V Táboře autobusy vyloží cestující u hradu Kotnova, odkud je to pěšky kousek na Žižkovo náměstí. Na stejném místě Budějovické autobusy vyzvednou ve 22.30.

České Budějovice budu ve Výzvě reprezentovat:
1) moderátorka ČT Iveta Toušlová
2) pětinásobný mistr ČR a vicemistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner
3) nejlepší český capoeirista Evžen Pešek (letos 3. na ME)
4) mistr republiky v moderní magii Radek Bakalář
5) několikanásobný mistr republiky v silovém trojboji Tomáš Šárik

Divokou kartou budějovického týmu bude herec a zpěvák a vítěz soutěže StarDance…když hvězdy tančí Roman Vojtek. Jedné soutěžní disciplíny se zúčastní i primátor Juraj Thoma (stejně jako na opačné straně starostka Hana Randová).