Po celou dobu výstavy se koná přehlídka řemeslných soutěží, jejímž smyslem je přitáhnout mladé lidi k řemeslu. Utkají se tak například instalatéři, obkladači, elektrotechnici, kosmetičky, kadeřníci či kováři a aranžéři.


„Aranžování se mi docela líbí, ale ještě nevím, na jakou školu půjdu. Chtěla bych něco s maturitou,“ svěřila se čtrnáctiletá návštěvnice výstavy Adéla Milerová.


Letos je daleko výraznější provázanost výstavy s podnikatelskou sférou. Výstaviště navázalo spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou, přičemž chce podporovat ty obory a řemesla, které jsou žádané u zaměstnavatelů.


Také přímo podniky se budou prezentovat u stánků spřízněných škol. „Je to například Jihostroj, Motor Jikov nebo Bosch. Letos poprvé bude mít svůj stánek i Jaderná elektrárna Temelín,“ uvedla ředitelka výstaviště Marcela Payerová.


Dnes se také sejdou zástupci podnikatelské sféry a školství na letos již druhém vzájemném setkání u kulatého stolu. Jeho cílem je řešit problémy jihočeských firem s nedostatkem odborných pracovníků.


„Kvalifikovaného zaměstnance může připravit škola právě za účasti firmy jako potenciálního budoucího zaměstnavatele,“ vysvětluje důvody vzájemné diskuse Helena Halabicová z Jihočeské hospodářské komory, jež setkání organizuje.