Zejména žáci vyšších ročníků základních škol se zde budou moci porozhlédnout po vhodném oboru a vybrat si z velké nabídky středních škol a odborných učilišť.


Jak včera uvedla ředitelka Výstaviště Marcela Payerová, v počtu prezentovaných škol nemá tato výstava v České republice konkurenci. Z celé země sem přijede více než sto dvacet škol, včetně dvou zahraničních – z Německa a Rakouska.


Novinkou letošního 13. ročníku jsou soutěže řemesel. „Vzhledem k tomu, že dnes je řemeslo velmi žádané a je nedostatek této kvalifikované pracovní síly, rozhodli jsme se naši výstavu trochu změnit a zaměřit se na podporu a propagaci právě tohoto vzdělávání,“ řekla Payerová s tím, že na výstavu je proto také zvána podnikatelská sféra.


Do řemeslného klání se příhlásilo 108 soutěžících, kteří se utkají například v oborech instalatér, obkladač, aranžér, barman či kadeřnice a kosmetička. Rovněž se bude soutěžit o nejlepší prezentaci školy a nejlepší exponát.


Kromě škol a učilišť se představí také výrobci školních pomůcek a vydavatelé učebnic. Připraven je i bohatý kulturní program.