Díky novým prostorům se nabízí možnost dalšího rozšiřování služeb. Například již nyní se tu připravuje vedle už fungující mikrobiologie, biochemie, hematologie a imunologie rozjezd genetické laboratoře.

„Nově otevřená laboratoř v Českých Budějovicích nabízí to nejmodernější vybavení a také špičkový odborný personál, vše pod jednou střechou," vyzdvihuje jednu z výhod výkonná ředitelka společnosti synlab czech MUDr. Kateřina Kotrčová. Díky koncentraci všech odborností na jednom místě může laboratoř poskytnout kompletní spektrum běžné diagnostiky.

„Pro lékaře z regionu znamená nový koncept užší spolupráci s odborníky a také další možnost vzájemné konzultace a vzdělávání. Laboratoř biochemie tu působí více než dvacet let a mikrobiologie více než deset let. Za tu dobu se navázala výrazná spolupráce s lékaři, zdravotnickými zařízeními regionu i s Jihočeskou univerzitou," vysvětluje MUDr. Jarmila Bečvářová, vedoucí laboratoří společnosti synlab.

Ti všichni a v konečném efektu pak zejména pacienti budou z nových prostor laboratoře těžit. Do moderního prostředí se sestěhovalo hned několik dříve po městě rozesetých laboratoří. „Zdejší velkorysé prostory vyhovují dnešním potřebám laboratorních vyšetření, navíc tu máme možnost dalšího růstu, lze i kapacitně zvýšit objem analyzovaných vzorků," pochvaluje si Jarmila Bečvářová.

Jednodušší jsou tím pádem nejen jednotlivá vyšetření, ale i logistika. Tu bude mít navíc na starosti ekologicky šetrná flotily svozových aut. Řidiči, kteří ročně najezdí přes 2 700 000 km, budou nově sedat za volanty vozů na elektrický nebo plynový pohon.

Nová laboratoř, v níž pracuje na šest desítek zaměstnanců, bude poskytovat služby pro všechna odběrová místa, která společnost provozuje v Českých Budějovicích, Písku, Trhových Svinech, Blatné a Českém Krumlově, ale i pro laboratoře v Pacově a Vimperku.a nově také genetika.

„Nově bude součástí laboratoře i školící centrum. To má za cíl těsné propojení poznatků laboratorní diagnostiky a klinické praxe," doplňuje Kateřina Kotrčová.  „V rámci spolupráce s Jihočeskou univerzitou poskytujeme zázemí pro vzdělávání studentů. To  se v nových prostorách ještě zkvalitní a díky zázemí pro zavedení dalších nových technologií se také obohatí o nové možnosti," věří MUDr. Bečvářová.

Společnost synlab se dlouhodobě soustředí na vývoj v oblasti laboratorních vyšetření. Pomáhá jí v tom mezinárodní síť laboratoří, které si mohou navzájem předávat zkušenosti a poskytovat know – how. „Díky tomu poskytujeme mnoho unikátních metod vyšetření. Věříme, že prohloubením spolupráce s místní univerzitou se posuneme opět o mnoho dále," dodává šéfka laboratoří.