Historicky druhá unplugged sezona podle Gabriely Pánkové, která se stará o PR kapely, zavítá do čtrnácti měst, kde "Wohnouti" představí své písně v upravených akustických verzích. "Potvrzeným hostem je houslista Vojta Lavička. Kapela láká na nové aranže a divadelní scénu," přiblížila Pánková.

Zpěvák Honza Homola glosuje téma tour slovy: „V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na naše druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům!"

Wohnouti měli podle Pánkové jet akustickou tour už v roce 2020. "To jim ale překazila covidová pandemie. Vzhledem k plánovanému vydání desky HUH tak museli tour po divadlech odložit o celé tři roky," zmínila dále.

Kapela připravuje speciální scénu, kterou oživí již takto dost netradiční koncerty na sezení. Koncerty jsou situovány do divadel a kin, které mají omezenou stanovenou kapacitu. Zažít rockovou kapelu v divadle s sebou nese netradiční zážitek, o který se kromě prostředí divadla postará i playlist. Ten tvoří výběr hitů napříč diskografií kapely, a to ve speciálních akustických úpravách, někdy s použitím pro Wohnouty zcela nových hudebních nástrojů, jako je xylofon, tuba, banjo nebo trombon.

Turné je už z půlky vyprodané
3. 3. Valašské Meziříčí - velký sál KZ - VYPRODÁNO
4. 3. Vysoké Mýto - Šemberovo divadlo
10. 3. Ostrava - DK Poklad
11. 3. Velké Meziříčí - Jupiter
17. 3. Děčín - Městské divadlo Děčín – VYPRODÁNO
18. 3. Nymburk - kino Sokol - VYPRODÁNO
24. 3. Kroměříž - Dům kultury v Kroměříži – divadelní sál
25. 3. Rakovník - kulturní centrum
30. 3. Znojmo - Městské divadlo Znojmo - VYPRODÁNO
31. 3. Tábor - Divadlo Oskara Nedbala - VYPRODÁNO
7. 4. Prachatice - Městské divadlo - VYPRODÁNO
8. 4. Cheb - Západočeské divadlo – VYPRODÁNO
14. 4. Turnov - Městské divadlo
21. 4. Humpolec - divadelní scéna kina Humpolec

| Video: Youtube