Hned před startem rázně odmítla myšlenku, že by se do hlavního města nedostala. „Absolutně si nepřipouštím, že bych někde na cestě vzdala,“ uťala spekulace blonďatá závodnice.


Pár desítek metrů dělal rekordmance doprovod přímo ve vlnách i herec a producent Jiří Pomeje. Sama plavkyně se podle svých slov cítila před startem dobře. „Vyspala jsem se skvěle, protože jsem spala deset hodin v lese v karavanu, měla jsem tam úžasný klid,“ řekla Yvetta a dodala, že ve srovnání s kanálem La Manche bude Vltava možná těžší, a to kvůli sedmi dnům plavby. „Nejhorší budou ty první dny, plavu dvakrát pětadvacet kilometrů,“ zdůraznila vysoká plavkyně.


„Pro naše město je to velkou ctí, že si právě zde vybrala start, a také protože je to sportovkyně s velkým jménem,“ neskrýval radost starosta Karel Hájek s tím, že ani on nepochybuje, že by Hlaváčová do Prahy nedorazila.


Karel Hájek nebyl sám, kteří sportovkyni přáli další rekord. „Určitě to zvládne a myslím si, že úplně v pohodě. Je to dobrá holka,“ konstatovaly s úsměvem dvě divačky, které si také nenechaly ujít sportovní zážitek.