Ve zkušebním provozu je od středy 1. listopadu část nového parkoviště v českobudějovické Jírovcově ulici. Podle náměstka primátora Františka Konečného zatím nabízí přibližně 90 míst pro automobily, ale také nové zastávky městské hromadné dopravy pro linku do centra. 

Nová linka číslo 24 vede z parkoviště Jírovcovou ulicí přes Mariánské náměstí na náměstí Přemysla Otakara II. a zpět. V úterý odpoledne se kvůli parkovišti konalo jednání o uvedení do zkušebního provozu. Podle Františka Konečného je vjezd na parkoviště provizorní, ale bezpečný a bezpečné jsou i zastávky. Práce na ploše, která má nabídnout odstavná stání pro návštěvníky města však ještě budou pokračovat. Kapacita parkoviště má být v této fázi kolem 200 míst. Akce je součástí projektu na rozšíření parkovacích zón s placeným stáním o Pražské předměstí. 

Podle tiskového mluvčího dopravního podniku Viktora Lavičky budou nyní jezdit na lince 24 tři menší vozy. „Dva vozy Iveco číslo 101 a 102, které mají kapacitu 37 cestujících a provozní hmotnost 4 460 kilogramů a vůz Heuliez Bus číslo 280, který má kapacitu 67 cestujících a provozní hmotnost 9 995 kilogramů,“ přiblížil technické parametry midibusů Viktor Lavička. Všechny vozy pohání dieselový motor s emisní normou Euro 6.

Viktor Lavička doplnil, že Krajinskou ulicí standardně v minulém století městská doprava projížděla, a to tramvajové soupravy, které měly hmotnost přibližně 13 tun. Kloubové autobusy, které dopravní podnik ve městě používá, mají provozní hmotnost přibližně 16 tun.

Někteří majitelé domů v Krajinské ulici se ale obávají o statiku nemovitostí a argumentují tím, že objekty mají velmi mělké základy nebo dodatečně přistavované štíty. S vedením nové linky městské hromadné dopravy Krajinskou ulicí a centrem proto nesouhlasí a chtějí se podle podnikatele Karla Pražáka bránit i soudní cestou. Zatím uplatnili své námitky v řízení, které se kvůli nové lince vede na magistrátu. Oficiálně zatím linka jezdí ve zkušebním provozu.

Ke změnám v MHD patří od 1. listopadu v Českých Budějovicích i přesud zastávky IGY na původní místo před obchodní centrum z dočasného umístění u Nerudovy ulice. Začala také fungovat zastávka v Pekárenské ulici u IGY. Také ta se vrací na původní místo před stavbou IGY II.

V návaznosti na stavební úpravy křižovatky Mariánské náměstí - Krajinská - 28. října a prodloužení vyhrazeného jízdního pruhu jsou s platností od středy 1. listopadu také sloučena stanoviště zastávky Poliklinika Sever ve směru od Mariánského náměstí. Nově tak budou linky 1, 3, 4, 14 a 21 zastavovat spolu s ostatními linkami u označníku, který je blíže k ulici U Černé věže.