Tou první je krásná barevná startovní karta. Ta druhá je pro účastníky ještě zajímavější. Součástí startovní karty jsou slevové poukázky, které můžete využít při putování po Jihočeském kraji.

Město Týn nad Vltavou vás zve například k návštěvě Městského muzea, kde kromě stálých expozic můžete navštívit i nově otevřené podzemní chodby. Se startovní kartou mají děti vstup zdarma a dospělí slevu 50 procent.

Výlet můžete spojit s návštěvou Bechyně, kde stejnou slevu dostanete při návštěvě muzea turistiky, které zřídil a provozuje Klub českých turistů.

Budete-li pokračovat dále proti toku řeky Lužnice, dostanete se do Tábora, kde vás čeká krásná vyhlídka z věže děkanského kostela Proměnění Páně na hoře Tábor. Děti mají se startovní kartou vstup zdarma.

Jižně od Českých Budějovic na ostrohu obtékaném řekou Malší leží obec Doudleby. Po romantické procházce podél řeky se můžete občerstvit v hotelu Klor, kde děti dostanou zdarma zmrzlinu. Další poukázky s pozvánkami k návštěvě na vás čekají v Pohádkovém lese jako překvapení.

Klub českých turistů připravuje každý rok pro účastníky Pohádkového lesa výlety po jižních Čechách. V příštích dvanácti měsících navštívíme na výletech místa, kde můžete slevové poukázky uplatnit. Všechny tyto výlety povedou do krásné jihočeské přírody a také za poznáním jihočeských měst a památek.

Jiří Fink