Podle náměstka primátora Miroslava Jocha se v lokalitě některé pozemky budou kupovat a jiné třeba směňovat 
a na akci by se měly podílet město, Jihočeský kraj a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Zatím jsou v místě budoucího přivaděče pole.

Na adresu pochyb a protestů, které při jednání zaznívaly, uvedl radní Josef Průcha, že přivaděč je sice věcí ŘSD, ale spojku mezi Suchým Vrbným a Vrátem inicializovalo město. „Musíme se tím zabývat, aby tato komunikace byla v co nejkratší době," zdůraznil Josef Průcha ohledně spojky mezi Suchým Vrbným a Novým Vrátem.

Obyvatelé Nového Vráta ale plánovaný sjezd z dálnice
 a navazující komunikace razantně odmítají. Bojí se hlavně toho, že do relativně klidné části města zavede novou silnicí dopravní zátěž. „Stavba tu poškodí životní prostředí," konstatoval za občanské sdružení vzniklé v Novém Vrátě Karel Turek a doplnil, že město nyní kupuje pozemky pro silnice, o kterých se ještě ani neví, jestli se skutečně budou stavět.

Ještě tvrdší slova volil Jaroslav Janda. Připomněl několik bývalých primátorů a s nimi spojených záměrů radnice s tím, že je provázela „masáž" občanů. Poukázal třeba na plány zřídit v Novém Vrátě spalovnu průmyslových odpadů, čemuž podle něj zabránili občané na poslední chvíli.

Záměr Hlinského přivaděče odsoudil jako další zhoršení situace nejen ve Vrátě, ale také v Rudolfovské ulici. „Vráťáci vám chrání město," zdůraznil Jaroslav Janda. Odmítl chystaný nákup pozemků jako předčasný a v následující narážce připomněl i středeční „návštěvu" policie na jednom z odborů magistrátu.

„Vemte rozum do hrsti, dřív než vás všecky zavřou,"   završil svou promluvu Jaroslav Janda a vybídl zastupitele, aby pozemky nevykupovali.

Protesty ale u zastupitelů moc neuspěly a nákup či směny pozemků podpořila při hlasování jasná většina. Příprava přivaděče je momentálně ve fázi územního řízení.