Z Nemocnice Prachatice přišly i ve čtvrtek dobré zprávy. Více než polovina ze sedmatřiceti lidí z personálu má test na koronavirus negativní. Deníku to potvrdil Michal Čarvaš, ředitel Nemocnice Prachatice. „Další část zaměstnanců podstoupila testy dnes. Poslední testy provedeme zítra. Výsledky budeme znát ještě večer,“ uvedl včera po poledni Michal Čarvaš.

Nemocnice zároveň provedla testy také u několika pacientů interního oddělení, kde ležela pacientka, která zatajila kontakt s osobou pozitivní na COVID-19 a u které se nemoc posléze také potvrdila. „Také tyto testy jsou negativní,“ doplnil ředitel prachatické nemocnice.

Do karantény muselo v pondělí pět lékařů a 32 dalších lidí z řad nelékařského personálu. „Jsme domluveni s hygieniky, že pokud naši zaměstnanci budou mít první test negativní a zároveň nebudou vykazovat klinické příznaky nemoci, můžeme je postupně povolat zpět do služby,“ přidal další dobrou zprávu Michal Čarvaš s tím, že první lidi z domácí izolace tak může nemocnice povolat už v pondělí příští týden.

Nemocnice má připraveny patřičné ochranné pomůcky. Respirátory FFP2 a roušky jsou v tomto případě samozřejmostí. „Do práce mohou v pondělí nastoupit také další lékaři z chirurgického oddělení, kteří byli v povinné karanténě po návratu z dovolených v zahraničí,“ dodal Michal Čarvaš.

Provoz Nemocnice v Prachaticích není nijak omezen. „Pacienti se rozhodně nemají čeho obávat,“ ujistil ředitel.

Dobré zprávy má i jindřichohradecká nemocnice, kde je na nemoc COVID-19 pozitivní sestra z JIP interního oddělení.

„Ve středu jsme otestovali tři lékaře, osm zdravotních sester a jednu sanitářku tohoto oddělení, a také pacienty, kteří se sestrou přišli do kontaktu. Všechny výsledky byly negativní, přesto ale tito lidé zatím zůstávají v domácí karanténě,“ uvedl člen představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec Vít Lorenc.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník