O víkendu 8. a 9. září se v Českých Budějovicích konalo mistrovství ČR v ultimate frisbee. Jedná se o týmový sport s diskem (talířem), při kterém se klade důraz na férovost. Hraje se bez rozhodčího, o všem rozhodují sami hráči, včetně sporných momentů. Speciální cenou udělovanou ve frisbee je spirit of the game (možno volně přeložit jako duch hry), kde hráči hodnotí férovost protihráčů. Cena je uznávána stejně, jako samotné vítězství.

V Českých Budějovicích se mistrovství konalo v kategoriích open (muži) a women (ženy). Budějovický tým Sokol 3SB měl v obou kategoriích horká želízka. Ženy se pokoušely obhájit loňský titul a získat tak dokonce hattrick. Bohužel je v boji o zlato vyřadil v semifinále tým Velká Morava, který pak ve finále pokračoval ve své šňůře vítězných zápasů a porazil i stříbrný Východní blok (složený z týmů z východních Čech). Women 3SB ale nezůstaly bez medaile, v utkání o třetí místo si poradily s pražským týmem Žlutá zimnice a bronz si zajistily výsledkem 14:7.

Bronz získal na mistrovství republiky ve frisbee, které se konalo 8. a 9. září v Českých Budějovicích, v ženské kategorii spolupořádající tým 3SB z českobudějovického Sokola.Zdroj: archiv 3SB

Muži 3SB si ale proti loňsku polepšili. Loni je tým Yellow blok (složený ze Žluté zimnice a Východního bloku) vyřadil ve čtvrtfinále a skončili tak pátí. Letos na něj narazili až v semifinále a bohužel si s ním opět nedokázali poradit. V zápase o třetí místo ale porazili brněnské Left overy a oba budějovičtí reprezentanti tak získali bronz! Kromě toho muži získali i cenu spirit of the game pro nejférovější a nejpřátelštější tým.

Ale pro Sokol 3SB ještě sezóna nekončí. O titul mistra ČR může bojovat i v jedinečné kategorii mix (hrají společně ženy s muži). A women 3SB se kvalifikovaly v odděleně hrané soutěži mezi dvanáct nejlepších týmů v Evropě a čeká je finále evropské ligy ve Wroclawi!

Za Sokol 3SB Henrietta Ottová